За матеріалами звіту проректора С.І. Сидоренка на ректораті 22.05.2017 р.

Офіційні візити:
– 17 травня 2017 року на запрошення Послів Польщі та Литви відбулися збори, присвячені 226-й річниці “Конституції 3 травня” (Унія Литви і Поьщі).
Серед тем що обговорювались: і Польща, і Литва, і Україна мають одного небезпечного сусіда та не забувайти уроки історії.
– 18 травня 2017 року зустріч із заступником Й.В. Посла Японії в Україні п. М.Харадою. Обговорювались питання Року Японії в Україні і ролі Українсько-Японського центру КПІ в заходах Посольства Японії.

Співробітництво з Посольством Кореї в Україні:
– В середу 24 травня запланована зустріч о 18:30, запрошено ректора М.З.Згуровського.
– Зустріч з Й.В. Послом Кореї в Україні п. Лі Янг Гу – для продовження обговорення концепції створення в КПІ Українсько-Корейського науково-технічного інноваційного центру.
– 26 липня 2017 року Українсько-Корейський Економічний форум на рівні віце-прем’єр-міністрів двох країн. КПІ запрошений з двома презентаціями: 1) до 5-ти інноваційних проектів, які можуть бути інвестиційно привабливими для Кореї; 2) концепція створення Українсько-Корейського центру.

Співробітництво з Посольством Республіки Польща в Україні:
– Співпраця по наданню підтримки розвитку співробітництва в трикутнику “Прогрестех” (Тукана Інжінірінг Ворсо) – Варшавська політехніка – КПІ.
– В роботі також група питань, відповідно з домовленостями із ректорами технічних університетів Польщі, досягнутими під час роботи Форуму ректорів технічних університетів України та Польщі.
Надходять пропозиції і змістовні, і з намірами укласти угоди рамкові і на створення консорціумів по науковому співробітництву.

Співробітництво з КНР:
– Йде підготовча робота з віце-мером м. Гуанчжоу (провінція Гуандун, КНР) та університетом м. Гуанчжоу щодо створення там спільної навчально-наукової структури за напрямами: машинобудування, авіація, прогнозування нових матеріалів, – все це на стику з інформаційними технологіями.
– На кінець травня готується (спільно з М.Ю. Ільченком, ДНІ) візит керівників “Китайської конференції аерокосмічної науки і техніки”.
– 24 травня 2017 року делегація Академії наук КНР – співробітництво в сфері медицини та робототехніки.
– 26 травня 2017 року – візит керівника Департаменту науки і технологій Народного уряду провінції Чжецзян.

Проводиться підготовка:
– 25 травня 2017 року з 12:30 до 16:30 представник фірми Хітачі (Японія), всесвітньовідомої фірми по виробництву електронних мікроскопів, читає 2 лекції – студентам і школярам. Очікується присутність Й.В. Посла Японії в Україні п.Ш.Сумі.
Базовим є Інженерно-фізичний факультет, декан П.І.Лобода.
– 25 травня 2017 року, о 14:30, в залі засідань Вченої ради – презентація книги С.О.Тарути “Україна 2030” – глобальне бачення шляхів розвитку економіки України. Матеріал книги в значній мірі спирається на “Форсайт України”.
– Міжнародної конференції «IEEE First Ukraine Conference on Electrical and Computer Engineering» UKRCON -2017 (29 травня 2-17 року, початок о 10:00 в залі засідань Вченої ради). На церемонію відкриття запрошено заступника Міністра освіти і науки України М.В. Стріху.
– На прохання МЗС України – 7 червня 2017 року з 12:40 до 13:30 – візит 26 Послів іноземних держав, акредитованих в Україні за сумісництвом.
– Супровід Sikorsky Challenge як міжнародного проекту.