Візит мера міста Познань, п. Яцека Ясковяка до КПІ

Виступ мера міста Познань
в рамках урочистості з нагоди Дня першокурсника і інавгурації навчального року 30.08.2017, Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”

Участь в події також взяли:
– Віце-прем’єр-міністр України Геннадій Григорович Зубко;
– запрошені представники влади Києва, міністерств, посольств, тощо;
– керівництво КПІ ім.Ігоря Сікорського, професори, викладачі, співробітники;
– студенти першого та інших курсів;
– Ректор Познанської політехніки проф. д-р. інж. Томаш Лодиговський, з делегацією.

Виступ:
Шановні Панство,

Мені дуже приємно виступати на сьогоднішній урочистості, яка становить прекрасну прелюдію до початку навчального року. Хочу висловити повагою присутнім тут представникам державної влади, дипломатичному корпусу, Управлінню міста Києва, керівництву, професорам, викладачам і всім працівникам Національного технічного університету України “Київський політехнічний університет”.

Я радий, що можу звернутися також безпосередньо до прекрасної української молоді. Хочу привітати всіх студентів і побажати Вам прекрасного нового навчального року, задоволення від обраної стежки навчання і розвитку своїх захоплень, а також витривалості в здобутті знання і досвіду а також успіхів і всіх благ. Особливі побажання спрямовую до студентів, які розпочинають навчання, відкривають цілком новий розділ у своєму житті. Бажаю Вам, щоб навчання було для Вас винятковим, захопливим та незабутнім часом, а також прямим шляхом до омріяної професійної кар’єри.

Серед нас є також делегація Познанського політехнічного університету, на чолі з Паном Ректором професором Томашем Лодиговським. Я радий, що Ректори політехнічних Університетів Київського і Познаньського підписали порозуміння про спільний диплом. Я переконаний, що ця цінна ініціатива може призвести до поглиблення контактів між Познанем і Києвом в багатьох галузях, корисних для обох міст.

Україна, її культура, історична спадщина і сучасність відомі познанцям. Познань віддавна співпрацює з Харковом. Мешканці нашого міста люблять і очікують на циклічні зустрічі з українською культурою під час щорічного фестивалю “Українська весна”, організованого Громадсько-культурним Товариством “Польща-Україна”, яке діє при Почесному консульстві України в Познані. Активно працює також Познанський відділ Товариства шанувальників Львова і південно-східних кресів, організатор Днів Львова і південно-східних кресів. Відбуваються численні польсько-українські конференції, форуми і наукові та економічні симпозіуми. Чемпіонат Європи з Футболу в 2012 році, який спільно організували Польща і Україна, став іспитом з ефективної і професійної співпраці, який польські і українські міста, в тому числі Київ і Познань, здали на відмінно.

Розвивається також співпраця навчальних закладів і наших вузів. Сподіваюся, що таких контактів, особливо між науковими колами Києва і Познаня буде все більше і вони принесуть багато цікавих міжнародних наукових проектів та можливості співпраці і персонального розвитку для студентів і наукових працівників з обох міст. Хочу згадати, що в останні роки Познань регулярно присутній на виставці “Education abroad” у Києві. Щиро запрошую відвідати наш стенд.

Познань і Київ сьогодні, завдяки запуску безпосереднього авіасполучення, на відстані “витягнутої руки”. Це лише півтори години польоту, а скористатися можна декількома сполученнями в тиждень. А отже маю приємність запросити Вас відвідати Познань, ознайомитися з його історично-культурною спадщиною, взяти участь в науково-освітніх подіях та скористатися туристичною, відпочинковою, спортивною і культурною пропозицією столиці Великопольщі. Я переконаний, що під час довших або коротших візитів в Познані Ви відчуєте традиційну познанську гостинність і відкритість. Щиро і від всього серця запрошуємо!

Ще раз бажаю всім Вам плідного нового навчального року.