Новини КПІ за період з 14 вересня по 18 жовтня 2017 р.:

1. 14 вересня для студентів, аспірантів і викладачів факультету електроніки в рамках Літньої школи КПІ ім. Ігоря Сікорського «Technology for Future» та наукової співпраці прочитав лекцію всесвітньовідомий вчений, професор Інституту технологій Джорджії (Georgia Institute of Technology, або скорочено Georgia Tech чи GT, м. Атланта, США), директор The Packaging Research Center (РRC) Georgia Tech, член Національної академії інженерних наук США Рао Туммала.
Лекцію професора Туммала було присвячено майбутньому електроніки та питанням підготовки інженерів для цієї галузі, яка, за твердженням американського дослідника, стала вже глобальною.

2. 14 вересня КПІ ім. Ігоря Сікорського відвідала велика делегація представників комітетів КПК м. Ханчжоу (Китайська Народна Республіка, провінція Чжецзян) та низки його муніципальних районів. Очолював делегацію керівник організаційного відділу комітету КПК Ханчжоу Чжан Чжункан. Представників міста Ханчжоу також супроводжував генеральний директор компанії «Zhejiang Golden Egg Science and Technology Co., Ltd» Лі Люменг.
Після обміну міркуваннями про можливі напрями співпраці та інструменти налагодження контактів учасники зустрічі підписали Меморандум про взаєморозуміння. Цей документ визначає, що основними напрямами співпраці мають стати освітня, наукова та інноваційна діяльність, зокрема і в питаннях комерціалізації результатів досліджень.

3. 21 вересня КПІ ім. Ігоря Сікорського відвідала делегація Технологічного університету Цілу (Китайська Народна Республіка).
Делегацію очолював генеральний директор Ради університету Чжанг Шичан.
Після проведення презентацій обох університетів учасники зустрічі обговорили питання двосторонньої співпраці.

4. 22 вересня КПІ ім. Ігоря Сікорського відвідала делегація представників Народного уряду міста Цзянмен (провінція Гуандун, Китайська Народна Республіка).
Делегацію очолював заступник Генерального секретаря Народного уряду м. Цзянмен Чжао Цьзян Сюн.
Після проведення презентацій своїх університетів учасники зустрічі обговорили питання науково-технічного та інноваційного співробітництва.

5. 27-29 вересня в КПІ ім. Ігоря Сікорського» відбулась XVIIІ Міжнародна науково-практична конференція «Відновлювальна енергетика та енергоефективність у ХХІ столітті».
Підтримку форуму надали проект ЮНІДО/ГЕФ «Підвищення енергоефективності та стимулювання використання відновлюваної енергії в агро-харчових та інших малих та середніх підприємствах (МСП) України», представництво Польської академії наук в м. Києві, Wartsila Corporation, ENERGY DEVELOPMENT UKRAINE, ATLAS GLOBAL ENERGY, ATLAS CAPITAL ENERGY.
Участь у конференції взяли понад 200 науковців, аспірантів, студентів, представників бізнес-структур, державного апарату. Країни-учасники конференції – Україна, Польща, Німеччина, Китай, Фінляндія, Азербайджан, Туреччина.

6. Київські політехніки почали співпрацю з університетом м. Анкари (Турецька Республіка). Рамковий меморандум про таке співробітництво 28 вересня підписали ректор КПІ імені Ігоря Сікорського академік НАН України Михайло Згуровський та ректор Анкарського університету професор Еркан Ібіш.
Одним із головних напрямів співпраці має стати підготовка фахівців в галузі атомної енергетики.
Документом передбачено, що учасники угоди співпрацюватимуть передусім в освітньому та науково-дослідному напрямах. Це розробка та впровадження спільних навчальних програм, академічні обміни, обміни навчальними матеріалами, організація спільних літніх шкіл, реалізація спільних дослідницьких проектів із залученням до них аспірантів і молодих науковців, обміни науковою інформацією, організація спільних наукових конференцій, семінарів тощо.

7. 2 жовтня в Залі засідань Вченої ради КПІ ім. Ігоря Сікорського відбулася урочиста церемонія вручення диплому «Почесний доктор Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського», мантії та почесного знаку відомому польському громадському і державному діячеві, засновнику і президенту Польської освітньої фундації «Perspektywy», справжньому другу України Вальдемару Сівінськи.

8. 6 жовтня КПІ ім. Ігоря Сікорського відвідали віце-президент з міжнародних зв’язків університету «Техніон» (Держава Ізраїль) Боаз Голані та заступник голови місії Посольства Держави Ізраїль в Україні Еміль Бен Нафталі.
Після обміну інформацією про свої університети учасники зустрічі обговорили потенційні напрями співпраці та її форми. Вона можлива у різних сферах. І не лише у підготовці фахівців, але й у наукових дослідженнях. Утім учасники зустрічі домовилися розпочати з одного-двох спільних проектів, під час роботи над якими будуть відпрацьовані механізми і напрями подальшого розвитку співробітництва.

9. 10-13 жовтня у Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» відбувся VІ Всеукраїнський фестиваль інноваційних проектів «Sikorsky Challenge 2017».
З 63 проектів, представлених у фіналі конкурсу, переможцями визнано 45. Їх автори підписали меморандуми про співпрацю з потенційними інвесторами або були відзначені Міжнародним експертним журі.