За матеріалами звіту проректора С.І. Сидоренка на ректораті 26.02.2018 р.

1. Важливі події тижня:
1.1. Відбувся наступний візит Й.В. Посла Японії в Україні п.Шігекі Сумі – на цей раз у зв’язку із відкриттям 21 лютого в Українсько-Японському Центрі виставки медіа-мистецтва сучасної японської художниці Маюко КАНАДЗАВА.
Уперше українці мали змогу познайомитись з сучасним японським медіа-мистецтвом – видом мистецтва, який передбачає використання митцем новітніх технологій, таких як комп’ютерна графіка, анімація, віртуальна реальність. Роботи художниці Канадзава Маюко наповнені любов’ю до світу, який нас оточує, увагою до сезонних змін та магії природи. За словами Маюко, метою її мистецтва є допомогти людині «розчинитись» у природі, тим самим давши їй відчуття безпеки та спокою. Інтерактивні роботи художниці, гармонійно поєднуючи у собі повагу до природи та виклик новітнім технологіям, виражають ні що інше, як сутність самої Японії.
В рамках виставки пройшли тематичні заходи: лекція для спеціалістів у області мистецтва 21 лютого о 17:00 та майстер-клас для дітей 22 лютого о 10:30.
Сайт Маюко Канадзава
1.2. У зв’язку з підписанням 22 лютого 2018 р. міжурядової угоди Україна-Індонезія відбувся візит делегації Посольства Індонезії в Україні за участі проректора з науки та інновацій Інституту технологій м.Бандунг проф.Трілаксон та першого заступника виконавчого директора УНТЦ п.Миколи Лубіва.
В міжурядовій угоді, пункт 35, говориться (за згодою КПІ):
Indonesia Bandung Institute of Technology proposed to hold Joint Working Group on Science and Technology meeting with its counterparts such as Ukraine Polytechnic Institute as it has the same research focus on aerospace, aeronautics, industrial, nuclear and sensor technology.
На стадії погодження Угоди – КПІ дав згоду на цей пункт.
На його виконання Посольство Індонезії виводить на КПІ саме Інститут технологій міста Бандунг.
Це – близький до КПІ за інноваційною спрямованістю діяльністю університет, який в світовому рейтингу QS посідає 331-ше місце, входить в top 100 університетів Азії, в top 500 технологічних університетів світу.
Мають технополіс, мережу старт-ап компаній. Найбільш сильні напрями: хімія, матеріали, кібербезпека, безпілотні літальні апарати.
Отже, це університет в Азії, який може – за підтримки Посольства Індонезії в Україні – стати партнером КПІ.
Зараз визначаються базові підрозділи в КПІ, щоб побудувати таке партнерство.
1.3. Ще один важливий візит – Агентства радіаційної безпеки Швеції.
В ході перемовин, в яких взяла участь від міненергетики України пані Наталія Михайлівна Клос, визначено спільні взаємні інтереси в дослідженнях та в освітніх програмах.
Підписано Меморандум про наміри, в якому закріплені результати перемовин.
Базовий підрозділ КПІ – ТЕФ (проф. Є.М. Письменний), від ДМС – проф.С.М.Шукаєв, доц.А.В.Пятова.
1.4. По проекту з Єгиптом. З метою сконцентрувати зусилля підрозділів, які включені в процес створення двох факультетів КПІ в Єгипті (факультет інформаційних технологій та інженерний факультет), на підготовці англомовного методзабезпечення навчального процесу проведена нарада завідувачів кафедр і деканів під головуванням Ю.І.Якименка, на якій обговорено стан готовності англомовного методзабезпечення; буде перевірено на початку квітня.
Друга проблема, яка має бути вирішена, – підготовка гідних умов проживання в гуртожитках КПІ.
1.5. По питаннях, пов’язаних із започаткуванням діяльності Національного номінаційного комітету по відбору кандидатів і проектів від України на присудження Нобелівської премії зі сталого розвитку – відбудеться взаємодія із Nobel Sustainability Trust (NST), із проф.М.М. Корпаном.
Очікуємо на візит до Києва пана Михайла Нобеля (в березні 2018 року).

2. Що в роботі?
2.1. 27 лютого 2018 р. прибуває делегація Познанської політехніки.
Мета – провести обговорення технічних параметрів спільно створюваного супутника і підписати відповідну угоду між нашими університетами.
2.2. На звернення Посольства Держави Ізраїль – на 1 березня 2018 р. призначена робота в КПІ тренерів Агенції з розвитку міжнародного співробітництва МЗС Ізраїлю та Міжнародного учбового центру “Кармель” (Держава Ізраїль) з питань консалтингу для малого і середнього бізнесу.
Базовий – Українсько-Ізраїльський Центр КПІ.
2.3. 12 березня 2018 р. – міжнародний проект “Водна гармонія” (базовий – ХТФ, проф.І.М.Астрелін).
2.4. На 2 березня 2018 р. готується відрядження ректора КПІ до Латвії в складі урядової делегації України на чолі із Прем’єр міністром України В.Б. Гройсманом.
Підписання угоди із Ризьким технічним університетом.
2.5. До 100-річчя встановлення дипломатичних відносин України і Грузії – готується візит Посла Грузії в Україні до КПІ та його виступ перед студентами.