За матеріалами звіту проректора С.І. Сидоренка на ректораті 06.03.2018 р.

1. 27 лютого – 2 березня 2018 р. візит делегації ректорату Познанської політехніки. ТЕФ підготовка спеціалістів
1 березня 2018 р. М.Ю. Ільченком та М.І. Бобирем (з боку КПІ) було підписано Протокол про наміри по об’єднанню можливостей КПІ ім.Ігоря Сікорського та Познанської політехніки з розробки, проектування, виготовлення та експлуатації малого космічного апарату вагою до 10 кг.
Апарат має здійснювати моніторинг навколоземного космічного простору, дистанційне зондування Землі, відпрацьовувати перспективні космічні і нанотехнології, проводити наукові експерименти.
Крім цього під час даного візиту – з делегацією Познаньської політехніки проведені переговори щодо передачі досвіду КПІ в підготовці фахівців з ядерних технологій і експлуатації АЕС.
Є і ряд інших пропозицій від Познанської політехніки, які мають бути розглянуті окремо.
2. Почали працювати по реалізації Угоди про співпрацю з Ризьким технічним університетом, підписаної 2 березня у Ризі під час офіційного візиту урядової делегації України на чолі з Прем’єр-міністром України В.Б. Гройсманом до Латвії.
Що пропонується зробити спільно КПІ ім.Ігоря Сікорського та Ризький ТУ (згідно листа ректора Л.Рібікіса):
1) Сторони будуть розвивати білатеральні PhD програми (в рамках яких 50% часу PhD-студенти навчаються в кожному із університетів-партнерів і отримують науковий ступінь України і Латвії).
2) Наукові стажування молодих докторів наук через участь в наукових проектах (стипендія ≈ 2000 €/місяць + 800 €/місяць на проживання і поїздки) на 3 роки, причому – як мінімум 6 місяців молодий науковець проводить в Україні.
3) Спільні дії по розвитку в Ризькому ТУ системи науково-орієнтованих старт-апів через механізми, запропоновані в КПІ ім.Ігоря Сікорського в рамках Sikorsky Challenge;
при цьому потрібна технічна робоча зустріч тих фахівців, які в університетах-партнерах відповідають за трансфер технологій.
4) В Угоді також міститься пункт, згідно якого сторони домовилися здійснити проект “Інформаційна платформа: випускники університету і траєкторія працевлаштування”.
До цієї роботи запрошуються: ДНІ, Н/парк, ДНР, ДНВР.
3. 15 березня 2018 р. з 16:30 до 17:30 візит представників Boeing (віце-президент і директор з питань людських ресурсів).
4. По лінії взаємодії із NST – очікуємо на їх рішення щодо приїзду в Київ п.Міхайла Нобеля та п.Миколи Корпана – в березні.
5. Підготовка до візиту Й.В. Посла Грузії в Україні.