Євген Анатолійович Огородник

З глибоким сумом повідомляємо, що 21 травня 2018 р. внаслідок важкої хвороби на 64 році пішов з життя провідний інженер Департаменту міжнародного співробітництва університету, директор Міжнародної програми досліджень і розробок в галузі сталого розвитку, керівник Національного контактного пункту Програми Европейського Союзу HORISON 2020 зі сталого розвитку при КПІ ім. Ігоря Сікорського, член колегії Державного агентства екологічних інвестицій України Євген Анатолійович Огородник.

Членам сім’ї Євгена Анатолійовича Огородника
Дорогі Розалія, Ольга, члени сім’ї Євгена Анатолійовича!

Трагічна звістка про смерть нашого соратника, товариша і друга Євгена Анатолійовича Огородника глибоким болем відгукнулася в серцях усіх, хто працював з Євгеном Анатолійовичем, хто близько знав і любив його, хто високо цінував його професійні та людські якості організатора, творця, патріота нашої країни та Київської політехніки.
Євген Анатолійович був яскравою, непересічною особистістю. Починаючи з періоду його роботи в комітеті союзу молоді КПІ, заступником секретаря комітету, а в подальшому – і на ключових постах в Департаменті міжнародних зв’язків КПІ, всі його сили, знання, дивовижний талант – вміння спілкуватися з людьми і переконувати їх – були спрямовані на те, щоб зробити КПІ і нашу країну кращою, цивілізованішою, успішнішою.

У короткому слові важко навіть перелічити ті великі справи, якими керував і до реалізації яких доклав руки і серце Євген Анатолійович.
Це і створення комплексної університетської системи виховної роботи зі студентами, що особливо актуально і сьогодні, це й керівництво інститутським будівництвом (коли на здавальні об’єкти – навчальні корпуси, бібліотеку, спорткомплекс і ін. щодня прямували понад 500 студентів-добровольців), це і рух інтернаціональних студентських будівельних загонів безоплатної праці, що викликало позитивний політичний резонанс в країні та за її межами.

У сфері міжнародної діяльності сьогоднішнього КПІ ім. Ігоря Сікорського величезний особистий внесок Євген Анатолійович зробив у справу утвердження освітньої та дослідницької Програми в галузі сталого розвитку, в поглиблення партнерських відносин з Японією та Республікою Польща. Він працював заступником директора Українсько-Японського центру і заступником директора Українсько-Польського центру нашого університету, керував одним із Національних контактних пунктів Програми Європейського Союзу HORIZON 2020 року, був одним з неформальних лідерів Асоціації випускників КПІ.

Євген Анатолійович володів дивним вмінням розгледіти у, здавалося б, простих, непримітних для інших справах і явищах міжнародного життя ті раціональні зерна, які – за його безпосередньої участі – ставали паростками нових напрямів, проектів, «коридорів нових проривів». Так, Євген Анатолійович збудував системну взаємодію з міжнародною програмою EURASIA, яка принесла університету проекти, присвячені сучасному міжнародному досвіду управління процесами глобалізації світової сфери вищої освіти.

Євген Анатолійович був винятково скромною людиною, простим у спілкуванні, надзвичайно доброзичливим до кожного, хто звертався до нього. Завдяки цьому і враховуючи його різноманітні знання і життєвий досвід, люди тягнулися до нього, шукали спілкування і прагнули спільної роботи. Це було їм цікаво.
Євген Анатолійович залишиться з нами в наших майбутніх справах, – у тих, які ми задумували і планували разом з ним, і які ми будемо продовжувати – попри те, що жорстокий рок накреслив йому ці останні безповоротні кроки у вічність …

Дорогі Розалія, Ольга, члени сім’ї Євгена Анатолійовича!
У скорботну годину ми переживаємо з вами цю трагедію.
Ми просимо прийняти наші глибокі співчуття.

З повагою, Сергій Сидоренко, соратник, друг, проректор університету з міжнародного співробітництва