За матеріалами звіту проректора С.І.Сидоренка на ректораті 03.09.2018 р.

Офіційні візити:
– 31 серпня 2018 р. візит Й.В. Посла КНР в Україні п.Ду Вея у зв’язку з відкриттям пам’ятника Конфуцію.
– 31 серпня 2018 р. бесіда ректора М.З.Згуровського та Й.В. Посла КНР в Україні п.Ду Вея.

Питання до обговорення з Й.В. Надзвичайним і Повноважним Послом КНР в Україні п.Ду Вей 31.08.2018 року.
1. Співпрацю із провінціями КНР: Шандунь, Гуандун, Чжецзян, Сичуань, Ляонін, Хейлуцзян, Хебей, – було б бажано доповнити розглядом таких пропозицій:
1.1. Розширити англомовне навчання громадян КНР (бакалаврат, магістратура, PhD) в КПІ ім.Ігоря Сікорського за спеціальностями в таких сферах:
– космос,
– авіація,
– енергетика,
– інформаційні технології та кібербезпека,
– біомедицина,
– нові матеріали і нанотехнології.
1.2. В даний час КПІ ім.Ігоря Сікорського не має крупних міждисциплінарних проектів за замовленнями із Китаю (таких, як, наприклад, проект ЮНІДО в КПІ щодо роботи Центру більш чистих виробництв в Україні).
КПІ готовий виконати такі проекти.
Якщо виконання таких крупних міждисциплінарних проектів і контрактів буде здійснюватися в КПІ силами вчених та студентів, то КПІ буде зацікавлений в таких проектах і контрактах.
1.3. Розглянути пропозиції університетів, компаній та інших організацій Китаю щодо створення в КПІ спільних лабораторій – такі пропозиції є інвестиційно привабливими для КПІ.
І КПІ буде зацікавлений в такій перспективній формі організації співпраці.
1.4. Відпрацювати юридичні процедури закріплення прав на спільно створювані із китайськими партнерами об’єкти права інтелектуальної власності – в рівних доля кожній стороні.
2. КПІ запрошує зацікавлених китайських інвесторів до участі у щорічному Фестивалі «Sikorsky Challenge», до участі в роботі міжнародного жюрі Фестивалю.
3. Заснувати Інститут Конфуція в КПІ, особливістю якого буде функціонування в Інноваційній екосистемі КПІ.
(1-й секретар Посольства КНР в Україні пан Ван Дадзюнь аналогічне здійснив в Білоруському національному технологічному університеті (м.Мінськ) в 2014 році)
4. Рекомендувати авторитетних співзасновників Українсько-Китайського центру з боку КНР – для посилення його науково-технічного та інноваційного спрямування.
5. Пропонуємо для використання в Китаї програмний продукт по вивченню української мови «Golden Gates to Ukrainian» з англійською мовою-посередником для абітурієнтів, які планують навчатися в Україні (продукт був створений в 2003 році за рекомендацією Й.В. Надзвичайного і Повноважного Посла КНР в Україні п.Лі Гобана).
Й.В. Послу Ду Вею передано лист-запрошення відвідати КПІ для ознайомлення та зустрічі зі студентами.

– 30-31 серпня 2018 р. 4 польські делегації – з Опольської, Варшавської, Сілезької політехнік та від Секції вихованців КПІ в Польщі.
– 27 серпня 2018 р. перемовини представника Торгівельної промислової палати України в Дубаї (ОАЕ) п.Х.Бахтарі, представників “Укроборонпрому” та ректора М.З.Згуровського щодо співпраці в сфері оборонного комплексу.
Підписання Протоколу про наміри створити в КПІ центр за участі фірми п.Х.Бахтарі.
– 29 серпня 2018 р. за участі проректора О.М.Новікова та А.П.Шишоліна перемовини зі структурою R&D компанії Хуавей в Україні.
Висловлено нашу принципову позицію щодо політики КПІ в співпраці з КНР.

Проводиться підготовка:
– Візити вересня:
1. до ММІ – делегація Механіко-машинобудівного коледжу провінції Чжецзян (КНР) – 1-9 вересня 2018 р.
2. Делегація провінції Сичуань (Ченгду, КНР) – початок вересня.
3. Делегація Інституту фізики університету м.Аугсбург – 17-20 вересня 2018 р.
4. Університету штату Невада (на звернення Й.В. Посла України в США).
– Візити жовтня:
1. Holon Institute of Technology – 2-4 жовтня 2018 р.
2. Делегація Міжнародного університету Єгипту, м.Каїр – друга половина жовтня.
3. Студенти Університету Вазеда (Японія) – 25 жовтня – 3 листопада.
– 7-8 вересня День Японії в КПІ та візит Й.В. Посла Японії в Україні п.Ш.Сумі до КПІ.
– 6 вересня 2018 р. візит Й.В. Надзвичайного і Повноважного Посла Японії в Україні у 2002-2005 роках п.Кішіро Амає.
– 10 міжнародних конференцій університетського рівня у вересні-жовтні 2018 р.