Пам’ятник Конфуцію відкрито в КПІ ім.Ігоря Сікорського

Відкриття пам'ятника Конфуцію в КПІ ім.Ігоря Сікорського
31 серпня в КПІ ім.Ігоря Сікорського відбулася визначна подія – урочисте відкриття пам’ятника Конфуцію – видатному китайському філософу, педагогу і політичному діячеві, що жив в VI-V століттях до н. е.
В церемонії відкриття пам’ятника Конфуцію взяли участь – ректор КПІ ім.Ігоря Сікорського М.З. Згуровський, Й.В. Надзвичайний і Повноважний Посол Китайської Народної Республіки в Україні п.Ду Вей, заступник Міністра молоді і спорту України Микола Мовчан, президент Асоціації випускників КПІ народний депутат України Дмитро Андрієвський, голова Київської міської організації профспілки працівників освіти і науки Олександр Яцунь, голова Секції вихованців КПІ в Польщі Януш Фукса, відомий скульптор Микола Зноба та інші почесні гості.
Автори бронзової статуї українські скульптори Микола Зноба і Вероніка Дірів.
Встановлена бронзова статуя на Площі Знань обличчям до корпусу №7. Там працюють кафедри філософії і соціології. Тобто це те місце, яке символічно призначене для того, щоб вчити. Особливу вагу Конфуцій приділяв питанням виховання досконалої людини й мудреця. Тому на постаменті пам’ятника викарбовано його слова «Той, хто вчиться, але не мислить – втратить себе, той, хто мислить, але не вчиться – занапастить себе».
Пам’ятник Конфуцію став подарунком Посольства КНР в Україні в честь плідної співпраці Китаю з нашим університетом.
Виступаючи з промовою на церемонії відкриття пам’ятника Конфуцію, Й.В. Надзвичайний і Повноважний Посол Китайської Народної Республіки в Україні п.Ду Вей високо оцінив значення діяльності КПІ ім.Ігоря Сікорського не тільки для України, але і для інших країн.
«Для мене велика честь бути запрошеним на сьогоднішню урочисту церемонію відкриття пам’ятника Конфуцію. За більше ніж два роки від мого вступу на посаду я неодноразово брав участь у таких заходах, на власні очі бачив та був свідком того, як китайська культура крок за кроком заходить в Україну; особисто відчув як серця народів двох держав з кожним днем зближуються одне з одним.
Любов та шана українського народу до Конфуція не є випадковістю. Чи це принцип «приносити користь людям» – “Служити не своїм егоїстичним помислам, а бути безкорисливим, жити на благо інших”; чи це дух гуманізму – “Не роби іншому того, чого не бажаєш собі”; чи це концепція оволодіння знаннями – “Коли троє в дорозі, один з них – безумовно мій вчитель”; чи це шлях гостинності – “Радо зустрічати друга, що приїхав здалеку” – все це є квінтесенцією конфуціанства, що здатна знайти відгомін в історії, культурі та системі цінностей наших двох націй. Ось чому вже свого часу я казав, що Китай – це азійська Україна, а Україна – це європейський Китай.
Вдячний панові Миколі Знобі за те, що він створив таку реалістичну скульптуру, ще більш вдячний Національному технічному університету України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського” за надану чарівну місцину для її встановлення. КПІ ім.Ігоря Сікорського – відомий у всьому світі славетний навчальний заклад. За 120 років від свого заснування Університет підготував велику кількість кадрів, що працюють у всіх куточках світу. В Університеті навчалися і навчаються також студенти з Китаю. Упродовж останніх років КПІ ім.Ігоря Сікорського тісно співпрацює з китайськими науково-дослідницькими установами та підприємствами. Бажаю Університетові великих досягнень, а двосторонньому співробітництву – подальшого процвітання» – наголосив Посол.
Розвиток співпраці КПІ ім.Ігоря Сікорського з освітньо-науковою сферою КНР – це один із пріоритетів розвитку міжнародного співробітництва нашого університету.
Тож нехай і на майбутнє постать Конфуція надихає і підтримує нас в намаганні зробити ще більше для розвитку співробітництва з Китайською Народною Республікою та подякувати Посольству Китайської Народної Республіки в Україні за підтримку цього проекту.