У цьому році виповнюється 70 років з дня виходу найвідомішої роботи світового фемінізму – книги Сімони де Бовуар «Друга стать»

Українська патріотична інтернет-крамниця Онлайн Криївка зазначає: цю книгу перевидають і читають уже понад півстоліття. Ця знаменита книжка приголомшила, розлютила, сполошила мільйони читачів та читачок.
Повне ім’я авторки: Сімона Люсі Ернестина Марія Бертран де Бовуар. Серед представників її аристократичного роду були відомі теологи. Маленьку Сімону, також, віддали у католицьку школу під нагляд монахинь для виховання з неї шляхетної дружини заможного пана. Батьки Сімони збанкрутіли після того як Бертран де Бовуар вклав кошти у заїм уряду Російської імперії під високий відсоток, обіцяний Миколою Другим. Після першої світової війни стало зрозумілим, що лише хороша освіта допоможе дівчині у такі складні часи. У авторки французького бестселера було надзвичайно цікаве життя, захопливі зустрічі, бурхливі особисті стосунки, проте, саме сумлінне навчання та старанність стали фундаментом на якому виросла постать вченої у галузі філософської антропології, екзистенціалістки, відомої письменниці.
І досі Симона де Бовуар є всесвітньо визнаним авторитетом, класиком фемінізму. Досліджуючи жіночу історію у першому томі авторка зазначає, що давно вже минули часи коли чоловік мав перевагу, бо ходив на охоту з величезною ломакою. Цікавою і актуальною для України є думка письменниці, що «Найгіршим з проклять, які тяжіють над жінкою – є її неучасть у військових походах;» адже «людство надає перевагу не тій статі, що народжує, а тій, що вбиває».
Сучасні дівчата, які опановують технічні спеціальності мають значно більше можливостей ніж французькі студентки початку минулого століття. Пророчими стали слова першого тому «Другої статі»: «керування великою кількістю сучасних машин вимагає застосування лише якоїсь частки ресурсів чоловічої сили. За цих умов, якщо необхідний мінімум не перевищує жіночих можливостей, вона стає в роботі рівною чоловікові. Фактично сьогодні можна керувати колосальними енергіями, тиснувши лише на кнопку»!