Візит президента Мережі університетів столиць Європи UNICA проф. Лучано Сасо

20-21 червня 2019 року КПІ ім.Ігоря Сікорського відвідав президент UNICA проф.Лучано Сасо – Мережі, яка об’єднує 51 університет столиць країн Європи.
Від КПІ в зустрічі взяли участь: Якименко Ю.І. – перший проректор, Сидоренко С.І. – проректор з міжнародних зв’язків; Шукаєв С.М. – заступник керівника ДМС; Д.Потіха – співробітник Відділу академічної мобільності; Дуган О.М. – декан факультету біотехнології і біотехники; Галкін О.Ю. – доцент кафедри промислової біотехнології та ін.
Проф.Лучано Сасо розповів про напрями діяльності UNICA і своєї науково-дослідної роботи, передав учасникам зустрічі матеріали про мережу UNICA і Римський університет Ла Сапіенца, в якому він працює проректором, висловив готовність розглянути зустрічні пропозиції від КПІ ім. Ігоря Сікорського щодо розвитку співпраці.
Діяльність UNICA пов’язана з усіма аспектами інтернаціоналізації. Концепція UNICA полягає в обміні передовим досвідом між університетами – членами мережі UNICA – з метою поліпшення якості освіти, науково-дослідної діяльності та академічного менеджменту.
До структури UNICA входять 8 робочих груп за 5-ма ключовими напрямами діяльності: інтернаціоналізація та мобільність, освіта, наукові дослідження та розробки, політика і стратегія, місія та зв’язок із суспільством.
UNICA організовує чимало заходів з різних аспектів інтернаціоналізації, забезпечуючи таким чином стратегічне партнерство європейських університетів. Отже UNICA допоможе КПІ ім.Ігоря Сікорського знайти нових партнерів і, відповідно, залучити нові проекти, що передбачає виділення додаткових коштів. Це свого роду інвестиція.
Сторони заявили про зацікавленість у поглибленні співпраці, зокрема в сфері академічної мобільності, в науковій проектній діяльності та ін.
Будучи єдиним членом мережі UNICA від України, КПІ ім.Ігоря Сікорського може – через загальну активну діяльність в UNICA – проявити себе як лідер в системі європейської вищої освіти і науки.
Для цього КПІ запропонував провести на його базі у 2020 році один із заходів UNICA – зібрання ректорів університетів – членів UNICA за актуальними темами: формування міжнародних інноваційних мереж, поглиблення інтернаціоналізації, гарантії якості вищої освіти в Європі та ін.

Про Мережу UNICA
Календар заходів UNICA на 2019-2020 роки
Про робочі групи UNICA
Програма Семінару ректорів університетів UNICA 30 вересня – 1 жовтня 2019 р. в Ризі