Український центр гендерної освіти

Gender Equality Strategy 2018-2023

The new Strategy, adopted on 7 March 2018, builds upon the vast legal and policy acquis of the Council of Europe as regards gender equality, as well as the achievements of the first Council of Europe Gender Equality Strategy 2014-2017. It links them to both the current economic context and the political leverage within the Council of Europe, including the overarching priorities of the Organisation. The new Strategy outlines the goals and priorities of the Council of Europe on gender equality for the years 2018-2023, identifying working methods and main partners, as well as the measures required to increase the visibility of results.

Нова Стратегія, прийнята 7 березня 2018 року, спирається на величезний правовий та політичний доробок Ради Європи щодо гендерної рівності, а також досягнення першої стратегії Ради Європи з питань гендерної рівності на 2014-2017 роки. Це пов’язує їх як з поточним економічним контекстом, так і з політичним впливом у Раді Європи, включаючи всеосяжні першочергові завдання Організації. У новій Стратегії окреслені цілі та пріоритети Ради Європи щодо гендерної рівності на 2018-2023 рр. Визначені методи роботи та основні партнери, а також заходи, необхідні для підвищення ступеня популяризації результатів.

Переклад цієї публікації українською мовою здійснено за сприяння проекту “Свобода медіа в Україні”, що проваджується в межах спільної програми Ради Європи та Європейського Союзу “Партнерство заради належного врядування”, і є виключно відповідальністю перекладача.

            *     *     *

Уряд ухвалив розпорядження, спрямовані на забезпечення гендерної рівності

Уряд ухвалив розпорядження «Про затвердження Національного плану дій з виконання рекомендацій, викладених у заключних зауваженнях Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок до восьмої періодичної доповіді України про виконання Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок на період до 2021 року».

Розпорядження розроблено на виконання заключних зауважень 66 сесії Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок до восьмої періодичної доповіді України про виконання Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок, ратифікованої Україною 12 березня 1981 року.

Реалізація акта сприятиме подоланню всіх форм дискримінації щодо жінок і дівчат, зниженню рівня гендерно-зумовленого та домашнього насильства, попередженню його проявів та своєчасній допомозі постраждалим особам, розширенню економічних можливостей жінок, забезпеченню рівного доступу до правосуддя, участі у прийнятті рішень у політичному та суспільному житті.

Розпорядження сприятиме удосконаленню нормативно-правової бази у сфері протидії та запобіганню дискримінації щодо жінок і дівчат. Ним передбачено проведення навчання з питань дотримання прав жінок та включення гендерної складової до освітніх стандартів з підготовки фахівців, а також удосконалення механізмів ефективності розслідування випадків сексуального насильства та забезпечення надання допомоги постраждалим жінкам і дівчатам.

«Україна вперше ухвалює такий документ. Це свідчить про те, що в нинішньому Уряді є усвідомлення проблеми і воля її вирішувати. Цим розпорядженням ми посилюємо інституційні механізми забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, а також удосконалюємо механізм забезпечення прав жінок і дівчат з вразливих груп, включаючи внутрішньо переміщених осіб, представниць національних меншин, осіб з інвалідністю та літніх жінок», – зазначила Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Також планується проведення інформаційної кампанії з підвищення правової обізнаності з питань прав жінок і буде вдосконалена статистична звітність у сфері захисту прав жінок.

Окрім цього, передбачено створення умов для отримання жінками економічної незалежності, покращення доступу дівчат і жінок до медичних, освітніх, правових та соціальних послуг. Окремо в розпорядженні виписане завдання посилити участь міжнародних організацій та громадських об’єднань у виконанні зазначених заходів.

Також на сьогоднішньому засіданні КМУ схвалив розпорядження, яке актуалізує завдання Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека». Загалом документ актуалізований до 2020 року.

Він враховує перший досвід України виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» в умовах децентралізації і спрямований на виконання заключних рекомендацій Комітету з ліквідації дискримінації щодо жінок від 06.03.2017 року за результатами розгляду восьмої періодичної доповіді України про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок. Розпорядження уточнює та визначає нових виконавців Плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека», зокрема, до роботи долучається Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб і органи місцевого самоврядування.

«Рішення сприятиме активізації участі жінок у запобіганні та врегулюванні конфліктів, підтримці та сприянні зміцненню миру й безпеки. Важливо, що це також допоможе удосконалити систему захисту та реабілітації постраждалих від гендерно-зумовленого насильства», – сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

До роботи над обома розпорядженнями були залучені експерти ООН-Жінки та профільних громадських організацій.

(За матеріалами Урядового порталу)

            *     *     *

Шановні члени та членкині Громадської експертної ради з ґендерних питань при МФО «Рівні можливості»

6 вересня цього року біля Верховної Ради України відбудеться акція громадських об’єднань на підтримку нового Виборчого Кодексу.

Громадська Рада готова приєднатися до Акції на умовах окремої «жіночої» колони з гаслом: «Жінок в парламент – 50%». Це одна з цілей, навколо якої ми об’єднувалися. У рамках Акції ми формуємо свою групу представниць/представників жіночих та ґендерно орієнтованих організацій, які представлять як національні, так і регіональні громадські організації.

Така активність буде на користь підтримки тих ініціатив МФО «Рівні можливості», які спрямовані на активізацію і створення можливостей більш активного залучення жінок і участі їх у політиці, та ініціатив, спрямованих на квотне закріплення такої участі.

Будь ласка, поширте це повідомлення серед своїх партнерських організацій, аби всі зацікавлені могли приєднатися до Акції.

У цей же день заплановано засідання Громадської ради з 13:30 до 16:00 в готелі «Україна», під час якого ми підіб’ємо підсумки нашої участі в Акції та обговоримо найближчі плани. Прошу запропонувати найнагальніші теми для включення їх у порядок денний.

Проїзд учасників/учасниць буде відшкодовано, якщо така потреба буде зазначена під час попередньої реєстрації. Умови відшкодування проїзду так само будуть надіслані пізніше. З огляду на ранній час початку Акції (9:00), тим, хто не встигатиме приїхати ранішніми потягами і потребуватиме поселення напередодні (в ніч з 5-го на 6-те вересня), така можливість також надаватиметься. Для збору учасників/учасниць Акції буде зарезервована зала у готелі «Україна» (вул. Інститутська, 4), де буде можливість учасницям/учасникам з регіонів залишити свої речі, випити ранкову каву і перекусити. Звідти ж організовано ми приєднаємось до Акції.

Заохочую всіх вас, дорогі колеги і колежанки, приєднатись до спільної Акції, аби своєю активною позицією підтвердити відданість нашій об’єднавчій ідеї: підтримці паритетного представництва жінок у політиці на всіх рівнях і в усіх органах влади, утвердженню принципів рівності і паритетної демократії! Це наш час бути почутими!!

З повагою,

Лариса Кобелянська, координаторка Громадської експертної ради з ґендерних питань при МФО «Рівні можливості»

Реєстраційна форма для участі в Акції за посиланням:

З організаційних питань звертатись: hromadskaradamfo@gmail.com
Лариса Кобелянська: +38 067 276 36 90
Ірина Раупова: +38 093 917 47 98

            *     *     *

Girls2LeaderUkraine
Привіт! Якщо тобі вже виповнилось 14, ти навчаєшся в старшій школі або в університеті, в тебе багато ідей, як змінити своє місто, країну, читай далі.

Саме для тебе в Україні стартувала нова безкоштовна світова програма – Girl2Leader. Ми хочемо допомогти дівчатам реалізувати свої амбіції в політиці. Успішні жінки-політики готові ділитися з тобою своїм досвідом.
Якщо ти готова дізнатись більше про політику, агов до нас!

У жовтні в тебе буде можливість відвідати Верховну Раду й особисто поспілкуватися з успішними жінками-депутатами та такими ж активними дівчатами, як і ти!

Для цього потрібно:
-лайкнути сторінку Girl2LeaderUkraine у Facebook та/або підписатись в Instagram
– поділитися цим постом у Facebook та/або Instagram
-до 31 липня розказати нам про своє бачення ідеального політика – написати, зробити відео, намалювати малюнок або зробити фото та надіслати нам на пошту G2L.Ukraine@gmail.com разом зі своїм фото, яке буде згодом опубліковано. Також інформацію можна надіслати в повідомлення у Facebook та/або Instagram
– використовуй хештеги:
#Girl2Leader
#Girl2LeaderUkraine
#LeadLikeAGirl
#ДівчатУЛідери

Ми ж знаємо, що справжні лідери це дівчата