JESH-UKRAINE: Спеціальний конкурс для українських науковців від Австрійської академії наук

У зв’язку з початком повномасштабної війни Росії проти України Австрійська академія наук оголосила про відкриття спеціального конкурсу для українських дослідників. Цей конкурс проводиться в межах регулярної програми академічних обмінів Австрії «Спільні досягнення в галузі технічних і гуманітарних наук» (скорочено JESH). Метою конкурсу JESH-Ukraine є підтримка українських вчених, які внаслідок воєнної кризи були змушені тимчасово покинути свою країну (або планують це зробити), і які бажають реалізувати науковий проєкт в дослідницькій установі Австрії.  Умови конкурсу наведені нижче:

Хто може скористатися з пропозиції: громадяни України, які мають науковий ступінь PhD/кандидата наук і є співробітниками українських університетів або інших дослідницьких установ України.

Які установи можуть приймати українських науковців: всі факультети/інститути та кафедри державних університетів Австрії; підрозділи Австрійської академії наук; будь-які дослідницькі установи Австрії, які фінансуються з державного бюджету.

Тривалість програми: 4 місяці (з можливістю продовження).

Обсяг фінансування: кожен український науковець отримуватиме 2700 Євро на місяць для покриття витрат на проживання. Витрати, що пов’язані з реалізацією дослідницьких проєктів, та накладні витрати не покриваються за рахунок програми JESH-Ukraine, проте вони можуть бути покриті за рахунок хостової установи (установи, яка прийняла українського науковця).

Необхідні документи (подаються англійською мовою):

1. Анотація дослідницького проєкту (не більше 1 сторінки), що має містити опис загальних цілей дослідження, яке заявник/заявниця бажає виконувати в Австрії;
  2. CV (резюме) із переліком наукових публікацій;
  3. Копія закордонного паспорта;
  4. Лист підтримки від представника хостової установи в Австрії із підтвердженням готовності прийняти заявника/заявницю та планом майбутньої співпраці (не більше 1 сторінки).

Щоб подати заявку:

1. Заповніть онлайнові анкету за посиланням: https://stipendien.oeaw.ac.at/stipendien/application-to-jesh-ukraine;
  2. В форматі PDF завантажте в анкету три файли: (1) CV та перелік публікацій + копія закордонного паспорта, (2) Лист підтримки від хостової установи в Австрії, (3) Анотація дослідницького проєкту;
  3. Після відправлення заповненої анкети ви отримаєте від координаторів програми підтвердження того, що вашу заявку прийнято, і інструкції щодо подальших дій;
  4. В процесі оформлення участі в програмі заявники отримають від координаторів документ, який необхідно буде роздрукувати, підписати, відсканувати і надіслати на вказану в інструкціях адресу електронної пошти.

Дедлайну подання заявок немає; заявки прийматимуться до вичерпання грантових коштів. Про закриття конкурсу буде оголошено окремо на сайті JESH-Ukraine: https://stipendien.oeaw.ac.at/stipendien/jesh-ukraine

Контактна особа: Mr. Bernhard Plunger, співробітник Відділу міжнародних відносин (International Relations) Австрійської академії наук. Тел.: +43 (1) 51581 / 3253, email: bernhard.plunger@oeaw.ac.at

Джерело: посилання