Допомога вченим і аспірантам,  Новини ДМС

Допомога від Наукового фонду Чеської Республіки

Науковий фонд Чеської Республіки розуміє складну та напружену ситуацію, в якій опинилися українські дослідники та студенти внаслідок російської військової агресії проти України. З цієї причини фонд спрямує свої зусилля на допомогу українській науковій спільноті:

• фонд рекомендує своїм науково-дослідницьким групам долучати до роботи науковців та студентів з України. З огляду на обставини, які склалися, науково-дослідницькі групи можуть приймати такі рішення на власний розсуд без попереднього схвалення Президією Наукового фонду Чеської Республіки;
  • охочим брати участь в цьогорічних конкурсах, оголошених Науковим фондом Чеської Республіки, рекомендується розглянути можливість співпраці з українськими дослідниками та студентами для роботи над новими проєктами;
  • фонд заохочує українських вчених подавати свої проєктні пропозиції для участі у поточних конкурсах від Наукового фонду Чеської Республіки (з переліком актуальних конкурсів можна ознайомитися за посиланням). Зокрема, найбільш релевантним конкурсом для дослідників з України є конкурс індивідуальних стипендій для постдокторантів (Postdoc Individual Fellowship), який передбачає проведення досліджень в університетах або науково-дослідних установах Чеської Республіки впродовж трьох років. В конкурсі можуть брати участь науковці, які здобули науковий ступінь PhD протягом останніх чотирьох років. У разі підвищеної зацікавленості до цього конкурсу, фонд готовий збільшити обсяги ресурсів, виділених на його фінансування.

Детальніша інформація розміщена за посиланням.