CESAER,  Європейський простір,  Новини ДМС

Інформаційний бюлетень Асоціації CESAER

14 жовтня 2022 р. КПІ ім. Ігоря Сікорського на Генеральній асамблеї був обраний членом Асоціації CESAER.

CESAER (Conference of European Schools for Advanced Engineering Education and Research) – це асоціація 58-ми провідних дослідницьких профільних і багатопрофільних науково-технічних університетів з 28-ми країн Європи.

CESAER виступає як сильний консолідований голос передових університетів науки і технологій країн Європи.

Пропонуємо вашій увазі вибрані статті Інформаційного бюлетеня CESAER (Зима 2023-2024 рр.):

Сильні, згуртовані – і відповідальні: підсумки чотирьох років президентства
Завершуючи два терміни перебування на посаді президента CESAER,  ректор Гентського університету Рік Ван де Валле розмірковує про стійке лідерство в умовах глобальних викликів.

Назустріч FP10: наступна рамкова програма для досліджень та інновацій
Асоціація CESAER пропонує ключові міркування, які допоможуть об’єднати зусилля по розробці наступної рамкової програми ЄС щодо досліджень та інновацій на 2028-2034 роки.

Місії ЄС і розвиток досліджень та інновацій, орієнтованих на місії
У позиції CESAER, опублікованій 18 грудня, асоціація дає свою оцінку та надає рекомендації щодо коригування місій ЄС.

Підвищення безпеки глобальних досліджень: ідеї багатостороннього діалогу про принципи та цінності в міжнародній співпраці в галузі досліджень та інновацій
CESAER об’єднав зусилля з урядами США, Фінляндії, Бельгії, Нідерландів, а також з Міжнародною науковою радою та Європейською комісією, щоб організувати семінар з безпеки досліджень у контексті глобальної співпраці в умовах зростаючої геополітичної напруги.

Європейська комісія запросила CESAER до робочих груп наукової дипломатії
Європейська комісія запросила асоціацію CESAER зробити внесок у формування структури європейської наукової дипломатії.

Захистити, зміцнити, підготувати
Венді Зонневельд та Андріс Верспетен (члени президентської команди Університету Гента та радники представника CESAER під час президентства Бельгії (Рік Ван де Валле) розмірковують про майбутнє головування Бельгії в Раді ЄС.

Європейський дослідницький простір потребує перезавантаження, вважає Генеральний секретар CESAER Маттіас Бйорнмальм

CoARA та її вплив на рейтинги університетів
CESAER провів семінар, де обговорювалось питання, як коаліція Коаліція по просуванню оцінювання досліджень CoARA змінює оцінку досліджень і наш підхід до бенчмаркінгу та університетських рейтингів

Наступна рамкова програма ЄС повинна бути чітко сфокусована на передовій науці, технологіях і талантах
Генеральний секретар CESAER Маттіас Бьорнмальм стверджує, що перед викликами конкуруючих вимог критично важливо, щоб наступна Рамкова програма з досліджень та інновацій (FP10) не була розпорошена, а була спрямована на ті напрями, які дослідницькі програми ЄС реалізують найкраще.