Новини ДМС,  Рейтинги

Рейтинг THE вивчає внесок університетів у посилення міждисциплінарності в науці

15 лютого 2024 року співробітники ДМС взяли участь у майстер-класі упорядників рейтингу THE, присвяченому новому рейтингу THE Interdisciplinary Science Rankings (РЕЙТИНГ МІЖДИСЦИПЛІНАРНОСТІ В НАУЦІ) з акцентом на підходи до аналізу міждисциплінарності в наукових дослідженнях:

Розглянуто:

• огляд методології та особливості подання даних;
  • співвідношення між кількісними показниками:  – між показниками роботи університету у напряму міждисциплінарних наукових досліджень – та метриками результатів міждисциплінарних наукових досліджень при їх оцінюванні;
  • глобальні та регіональні тенденції в дослідженнях останнього часу.

THE в партнерстві з фондом Schmidt Science Fellows розробляє метрики оцінювання внеску університетів у посилення міждисциплінарності в науці.

Коментарі п. Дункана Росса (Duncan Ross) – головного спеціаліста з питань даних та аналітики THE:

для успішності в новому рейтингу університети мають зосередитися на більш ефективних заходах розвитку міждисциплінарних наукових досліджень:

1. матеріальної бази;
  2. адміністративної підтримки та заохочення персоналу;
  3. на збільшенні фінансування міждисциплінарних наукових досліджень у співвідношенні до загального фінансування досліджень;
  4. на розширенні співпраці з закладами як Глобального Півдня, так і Глобальної Півночі з метою підвищення впливу та репутації серед регіональних наукових кіл.

Серед лідерів ефективності міждисциплінарних наукових досліджень – університети Гонконгу та Сінгапуру.

У той же час, заклади з Індії та Китаю приділяють значну увагу міждисциплінарним науковим дослідженням.

Університети США, Великої Британії, Канади та Австралії менш успішні в міждисциплінарних наукових дослідженнях.

Збір даних для нового світового рейтингу триватиме до 30 березня.

Новий рейтинг буде оприлюднено в листопаді 2024 року.