GISU,  Анонси подій,  Новини ДМС

Лекція з аудіології від Академії цифрових технологій та підприємництва GISU 2024

Запрошуємо на чергову лекцію в рамках програми Академії цифрових технологій та підприємництва, яка відбудеться у вівторок, 16 квітня, з 15:00 до 17:00 (за пекінським часом).

Тема лекції – “Бінауральне кістково-провідне відтворення звуку та перцепція простору”

Лектор: Професор Стефан Стенфельт з Лінчепінгського університету (Швеція)

Доступ до  Zoom буде надано зареєстрованим слухачам напередодні лекції.

Ця програма досліджує слухове сприйняття, в якому природний слух в першу чергу передбачає прийом звуку повітря через слуховий прохід з подальшою передачею до внутрішнього вуха за допомогою слухових кісточок середнього вуха. Однак альтернативний шлях слухового сприйняття звуку передбачає його передачу через кістки черепа, де вібрації безпосередньо передаються до кістки, що інкапсулює внутрішнє вухо. Цей процес перетворює ці коливання на звуковий тиск у барабанній порожнині, що призводить до виникнення відчуття слуху. Цей спосіб слухового сприйняття, який називається кістковою провідністю, є вродженим і значною мірою сприяє нашій здатності чути власні голоси.

В аудіологічному контексті кісткова провідність набуває важливого значення, особливо при проведенні слухових тестів, що використовують стимуляцію кісткової провідності. Крім того, для людей, які не можуть користуватися звичайними слуховими апаратами, але потребують посилення слуху, слухові апарати кісткової провідності стали життєво важливою альтернативою. Останнім часом гарнітури кісткової провідності для спілкування або прослуховування набули популярності, частково завдяки своїй конструкції, яка залишає вушні канали вільними, що дозволяє користувачам зберігати чутливість до звуків навколишнього середовища під час тривалого використання. Для вирішення цієї проблеми також буде представлено адаптивний алгоритм, пристосований для оцінки передачі звуку з одного боку на протилежний.

Професор Стефан Стенфельт є професором технічної аудіології на факультеті біомедичних та клінічних наук Лінчепінгського університету. Раніше він працював завідувачем кафедри органів чуття та комунікацій в Університеті Лінчепінга та доцентом кафедри сигналів та систем у Чалмерсі, Швеція. Був докторантом у Медичному центрі Стенфордського університету. Дипломи професора Стенфельта включають 2.1 Іспити 1992 року: Магістр інженерії, Технологічний університет Чалмерса, Гетеборг, Швеція 1996: Ліцензіат інженерії, Технологічний університет Чалмерса, Гетеборг, Швеція 1999: Доктор технічних наук (PhD), Технічний університет Чалмерса, Гетеборг, Швеція 2.2 Докторський ступінь 1999: Біомедична інженерія, Технічний університет Чалмерса, Швеція 2.3 Кваліфікація доцента 2003: Біомедична інженерія, Технологічний університет Чалмерса, Швеція 2.4 Професійна освіта 2003: Диплом про вищу освіту (еквівалент десяти кредитних балів) 2003-2004: Ledarutvecklingsprogram för yngre forskare (Chalmers) 2021-2022: LiU:s