ATHENA,  Європейський простір,  Новини ДМС

Європейський університетський альянс ATHENA розвиває співпрацю з українськими університетами

Нещодавня зустріч ATHENA з партнерами в Україні продемонструвала готовність Альянсу сприяти освітній та дослідницькій співпраці з огляду на поточні виклики, з якими стикаються українські університети.

Зустріч сприятиме прискоренню спільних дій з Київським політехнічним інститутом ім. Ігоря Сікорського та Національним університетом «Львівська політехніка». Українські партнери надали цінну інформацію про свої нагальні потреби та довгострокові цілі, підкресливши важливість короткострокової фізичної мобільності, проектної діяльності та віртуальної співпраці у зв’язку з поточною ситуацією в Україні.

Ключові ініціативи та можливості

ATHENA представила низку ініціатив, спрямованих на розширення освітніх та дослідницьких можливостей для українських університетів. До них відносяться

• Освітні програми: Спільні проекти Erasmus+, віртуальні курси та стипендії як для короткострокової мобільності, так і для денної форми навчання.
  • Дослідницька співпраця: Гранти для дослідників, можливості працевлаштування та спільні публікації.
  • Спеціальні програми та підтримка: Програма ATHENA Talks (Бесіди ATHENA), програми гуманітарної та соціальної підтримки, а також майбутня програма Marie Skłodowska-Curie Actions (MSCA) Research at Risk 2024, спрямована на підтримку дослідників, які перебувають у зоні ризику по всьому ЄС.

Перспективи співпраці

Українські представники висловили вдячність за підтримку ATHENA та визначили кілька ключових напрямків для співпраці:

• Академічна мобільність: Пріоритетність короткострокової мобільності для викладачів та студентів.
  • Спільні проекти: Участь у спільних проектах Erasmus+ та інших наукових заходах.
  • Мовні курси: Впровадження мовних онлайн-курсів для покращення комунікації та співпраці.
  • Курси змішаної мобільності: Участь у таких ініціативах, як 14-й випуск курсу BlendEd, який поєднує короткострокову фізичну мобільність з дистанційною командною роботою.
  • Майбутні магістерські онлайн-курси: Можливості для співпраці на нещодавно запущених онлайн-магістерських програмах.

Рухаємося вперед

Українські партнери висловили тверду взаємну згоду щодо цінності таких партнерських відносин.

У найближчих планах на майбутнє представники КПІ ім. Ігоря Сікорського планують взяти участь у засіданні Керівного комітету ATHENA в Орлеанському університеті 11-12 липня, а також у фінальній зустрічі BlendEd 2024 у Вільнюському технічному університеті ім. Гедимінаса 17-21 червня.

Ці події знаменують собою значний крок у виконанні місії ATHENA зі створення пов’язаного та інклюзивного європейського простору вищої освіти, сприяючи впровадженню інновацій та досягненню досконалості в різних галузях.

Джерело: https://athenauni.eu/athena-advances-collaboration-with-ukrainian-universities/