КПІ У СВІТОВИХ РЕЙТИНГАХ
Рейтинги закладів вищої освіти (далі ЗВО) відіграють важливу в процесі інтернаціоналізації, допомагають в управління конкурентоспроможністю і розвитку успішності університету на міжнародних ринках освітніх послуг.
З метою всебічного порівняння ЗВО, результати ранжування використовуються як споживачами освітніх послуг на шляху до успіху на ринку праці, так і партнерами для синергетичного розвитку в своїх галузях економіки.
Водночас державне фінансування ЗВО в нашій країні з 2020 року здійснюється Міністерством освіти та науки України на основі кількісних об’єктивних показників, до яких належать і показники університетів у світових рейтингах.
Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського” щорічно подає дані до таких світових університетських рейтингів:
- QS World University Rankings – світовий рейтинг університетів, створений у 2004 р. британською компанією Quacquarelli Symonds (QS), що спеціалізується в галузі освіти та розвитку кар’єри. Крім глобального рейтингу, компанія QS генерує низку регіональних та профільних рейтингів, кількість яких досягає 12.
- Рейтинг Times Higher Education (THE) World University Rankings (The World University Rankings). Тижневик Times Higher Education склав власну методологію оцінювання показників діяльності закладів вищої освіти й опублікував перший рейтинг у вересні 2010 р.
- U-Multirank ranking – багатовимірний рейтинг, який розроблено та впроваджено з ініціативи Європейської комісії. U-Multirank дозволяє порівнювати освітні організації як у цілому, так і за конкретними навчальними програмами.
- Webometrics Ranking of World Universities – світовий рейтинг університетів за ступенем їх представлення в Інтернет-просторі.
- Academic Ranking of World Universities (ARWU) – з 2003 року складає Інститут вищої освіти Шанхайського університету Цзяотун.
Кожен рейтинг ЗВО відрізняється своєю методикою та цільовим призначенням. Задля потрапляння в топові списки університетам необхідно всебічно аналізувати та покращувати власну діяльність.
Запорукою успіху ЗВО на міжнародному ринку стає поглиблення інтернаціоналізації університету, посилення міжнародної компоненти в усіх складових його діяльності, активізація міжнародної діяльності на рівні підрозділів і професорсько-викладацького складу. Що власне і відбувається наразі в КПІ ім. Ігоря Сікорського.
З метою удосконалення даного напряму міжнародної сфери університетського менеджменту в департаменті міжнародного співробітництва КПІ ім. Ігоря Сікорського здійснюється регулярний аналіз стану та можливості подальшого розвитку діяльності університету. З його результатами можна ознайомитися в запропонованих аналітичних записках щодо відповідного міжнародного рейтингу або його складової.
Шановні колеги!
Нижче наведено аналітичні записки щодо позицій КПІ в світових рейтингах університетів.
Доповідна записка.
Про негативну динаміку позиціювання КПІ ім. Ігоря Сікорського в світових рейтингах університетів
і заходи, спрямовані на зміну зазначеної тенденції
КПІ ім. Ігоря Сікорського
в рейтингу університетів
QS Graduate Employability Ranking
(QS рейтинг випускників з питань працевлаштування),
вересень 2021 року
Аналіз причин того, що в предметному рейтингу THE-2022 в галузі фізичних наук Сумський державний університет (СумДУ) займає більш високу позицію серед університетів України, ніж КПІ і ніж Київський національний університету імені Тараса Шевченка (КНУ)
Аналітична записка
Позиції КПІ ім. Ігоря Сікорського в предметному рейтингу THE-2022
(Times Higher Education) за предметом «Комп’ютерні науки»
Аналіз позицій КПІ ім. Ігоря Сікорського в рейтингу університетів QS EECA University Rankings 2022 (регіонального QS рейтингу – для європейських країн, що розвиваються, та країн Центральної Азії), грудень 2021 року
РЕЗУЛЬТАТИ
КПІ ім. Ігоря Сікорського та ряду провідних закладів вищої освіти України в 16-му академічному рейтингу
«ТОП-200 Україна 2022»
ПУБЛІКАЦІЇ
про яскраві факти і досягнення,
які протягом 2021-2022 років опубліковані
в електронному журналі GEN
(Global Education News)
світового рейтингу університетів
Quacquarelli Symonds
Проекти політик університету в контексті сталого розвитку
1_Політика_університету_щодо_боротьби з бідністю
2_Політика_щодо_взаємодії_згромадою,_здоров’я,_добробут_правки
4_Політика_університету_щодо_сталого_розвитку_системи_закупівель
5_Політика_університету_щодо_захисту довкілля
6_Політика_залучення_партнерів_КПІ
8_Політика_академічної_свободи_КПІ