МОБІЛЬНІСТЬ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

Право на академічну мобільність реалізується на підставі міжнародних договорів про співпрацю в галузі освіти та науки. Для цього Департамент міжнародного співробітництва спільно з Відділом академічної мобільності КПІ ім. Ігоря Сікорського та  Департаментом навчально-виховної роботи налагоджує партнерські зв’язки з провідними університетами світу. У межах міжнародної співпраці КПІ ім. Ігоря Сікорського також приймає іноземних студентів, які мають можливість брати участь у програмах мобільності. Це відкриває студентам можливість навчатися, стажуватися, брати участь у спільних дослідженнях та короткострокових освітніх програмах за кордоном.

Для вибору доступні різні напрями – від технічних до соціально-економічних і гуманітарних. Це чудова можливість не лише отримати новий досвід та професійні знання, а й удосконалити мовні навички, адаптуватися до нових освітніх систем та поглибити міжкультурну компетентність.

Відповідно до навчальних планів в КПІ розвивають наступні види академічної мобільності:

–        Фізична та віртуальна мобільність. За академічною мобільністю студент може навчатися в іноземному закладі освіти, виконуючи частину програми навчання. Поряд із традиційною (фізичною) мобільністю зростає роль віртуальної мобільності, яка передбачає дистанційне навчання через відкриті освітні ресурси, онлайн-курси, спільні навчальні програми та інші цифрові інструменти.

–        Кредитна мобільність. КПІ ім. Ігоря Сікорського співпрацює з багатьма закордонними університетами, що дозволяє студентам навчатися за кордоном протягом одного або двох семестрів. Прикладом є програма Erasmus+, яка надає можливість навчання в європейських університетах-партнерах.

–        Ступенева мобільність. Передбачає отримання ступеня вищої освіти з можливістю проходження частини програми чи повної за кордоном. Це можливо в межах програм подвійних дипломів, за якими студенти одночасно навчаються в КПІ ім. Ігоря Сікорського та закордонному університеті за погодженими освітніми програмами, отримуючи два дипломи.

–        Літні школи, стажування та короткострокова мобільність. Такі програми дозволяють студентам розширити свої знання з певних дисциплін, підвищити рівень володіння іноземною мовою, взяти участь у міжкультурних заходах та отримати міжнародний освітній досвід протягом кількох тижнів. Студенти та аспіранти також мають можливість брати участь у наукових дослідженнях за кордоном, працювати в лабораторіях міжнародних університетів та реалізовувати спільні наукові проєкти.

Відповідальні за мобільність здобувачів освіти (ЗО) на всіх рівнях в КПІ ім. Ігоря Сікорського – Відділ академічної мобільності КПІ. Детальніше про нові можливості для громадян України на сайті  http://mobilnist.kpi.ua/ та для громадян – інших держав http://mobilnist.kpi.ua/incoming/.

Не пропустіть свій шанс!

Інформаційне забезпечення та супровід, консультаційну та організаційну підтримку академічної мобільності забезпечують:

для студентівВідділ академічної мобільності;

для аспірантівВідділ аспірантури та докторантури