Новини ДМС

Авторитетні рейтинги університетів, висловили підтримку українській спільноті

Міністерство освіти і науки України (МОН) звернулося до міжнародних агентств щодо виключення з відповідних рейтингів російських закладів освіти та припинення співпраці з РФ.

 

4 березня було отримано відповідь від видавництва Times Higher Education, яке формує однойменний університетський рейтинг.

Представники Times Higher Education (THE) гарантували, що ті українські університети, які фігурують у будь-якому з рейтингів THE, будуть збережені в рейтингу й у наступному році, незалежно від змоги подавати дані для оновлення.

При цьому доступ до профілів російських університетів буде обмежено.

Зазначено, що підтримка українських університетів, їхніх співробітників і студентів стане темами майбутніх самітів видавництва Times Higher Education, під час яких буде організовано благодійний збір коштів для допомоги українським вченим, які постраждали під час війни.

Крім того, виданням Times Higher Education вживаються заходи для широкого та об’єктивного висвітлення війни в Україні та її наслідків для освіти.

 

Також представники іншої компанії, яка формує рейтинг U-Multirank, повідомили про такі рішення:

– видалити сторінку «Навчання в Росії» у розділі «Університети за країнами»;

– видалити сторінки про міста Росії в розділі «Університети за містами»;

– виключити російські університети з рейтингу.

 

Quacquarelli Symonds, глобальне аналітичне агентство в галузі вищої освіти, яке укладає один з найпопулярніших рейтингів університетів світу QS World University Rankings, підтримало Україну та повідомило про рішення припинити співпрацю з російськими та білоруськими закладами вищої освіти у зв’язку з розв’язаною проти України війною.

«Ми обурені війною, яку Росія веде проти українського народу. Ми віримо в силу міжнародної освіти для сприяння порозумінню та співпраці, але зараз ми бачимо, як університетські містечка зазнали руйнувань, а наші партнери, колеги і друзі були переміщені та постраждали від гуманітарної катастрофи», – йдеться в офіційному повідомленні засновника і СЕО компанії Нунціо Квакареллі.

В повідомленні зазначається, що у відповідь на спричинену діями РФ кризу компанія здійснює низку заходів:

– підтримує за допомогою консультаційних послуг та програм мобільності, зокрема через портал QS TopUniversities, українських та іноземних студентів та абітурієнтів, які постраждали в ході війни;

– за допомогою різних платформ (під час самітів, через вебсайт і публікації) організовує дискусії серед міжнародної освітньої спільноти щодо спричиненої війною кризи та пошуку можливостей підтримати людей, які постраждали;

– припиняє співпрацювати з новими клієнтами в РФ та призупиняє активну взаємодію з російськими клієнтами, співпраця з якими велася раніше.

Окрім того, прийнято рішення не включати російські та білоруські ЗВО в нові рейтинги університетів, які формує компанія, і припинити рекламувати російські ЗВО або РФ як місце для навчання.

У відповідях підкреслено, що варварська російська агресія проти України фундаментально підриває головні цінності вищої освіти, які означають повагу, суверенітет і мирний міжнародний обмін.

Аналогічні заходи пропонується здійснити щодо Республіки Білорусь, яка сприяла нападу РФ на Україну.

МОН також звернулося до компаній Clarivate та Elsevier із закликом до припинення співпраці з Російською Федерацією.