Анонси подій,  Новини ДМС,  Проектна діяльність

Конкурс проєктних заявок програми НАТО “Наука заради миру і безпеки” 2025-1

Оголошено конкурс проєктних заявок програми НАТО Science for Peace and Security (SPS) 2025-1, яка дає можливість науковцям, експертам і посадовим особам з країн-членів і партнерів НАТО працювати разом над вирішенням нових викликів безпеці і їх наслідків, підтримуючи діяльність у вигляді чотирьох встановлених грантових механізмів, а саме:

1.Багаторічні науково-дослідні проекти (MYP)
2. Заходи у наступних форматах:

  • Семінари з перспективних досліджень (ARW)
  • Курси підвищення кваліфікації (КПК)
  • Заклади вищої освіти (ЗВО)

У цьому конкурсі приймаються пропозиції на багаторічні проєкти та заходи, що відповідають ключовим пріоритетам Програми SPS, оновленим у 2024 році:

  1. Environment, Climate Change and Security
  2. Energy Security
  3. Innovation and Emerging Disruptive Technologies (EDTs)
  4. Counter-terrorism
  5. Chemical, Biological, Radiological, and Nuclear (CBRN) and Explosive Hazards Management
  6. Defence against Hybrid Threats
  7. Resilience
  8. Critical Underwater Infrastructure
  9. Cyber Defence
  10. Assessing and addressing threats posed by the Russian Federation
  11. Strategic Foresight
  12. Human and Social Aspects of Security

Пропозиції для багаторічних проєктів мають зосереджуватися на дослідженні та розробці інноваційних рішень з демонстраційними зразками. Вони повинні демонструвати довгостроковий підхід та вказувати очікуваний рівень технологічної готовності, а також залучення додаткових партнерів. Пропозиції мають також передбачати демонстрацію досягнутих результатів ключовим зацікавленим сторонам. Якщо діяльність залежить від даних, потрібно мати план використання даних з урахуванням збору, створення нових наборів та їх управління під час і після проєкту.

Дедлайн подачі заявок: 5 січня 2025 року (23:59 за центральноєвропейським часом

ЗАГАЛЬНІ КРИТЕРІЇ ПРИЙНЯТНОСТІ

Заявки, що подаються до Програми SPS, повинні:

  1. Cприяти досягненню стратегічних цілей НАТО і мати чіткий зв’язок з безпекою;
  2. Відповідати принаймні одному з ключових пріоритетів SPS;
  3. Бути розробленими спільно науковцями або експертами щонайменше з однієї країни-члена НАТО та однієї прийнятної країни-партнера.
    •  Всі учасники запропонованої діяльності повинні бути громадянами країни-члена НАТО або країни-партнера НАТО;
    • Кожен захід повинен включати науковця або експерта, який бере на себе роль керівника проекту від країни НАТО (NPD). Ця особа має бути резидентом і працювати в країні-члені НАТО;
    • Кожен захід повинен включати науковця або експерта, який бере на себе роль керівника проекту від країни-партнера (PPD). Ця особа повинна бути резидентом і працювати в прийнятній країні-партнері (див. список нижче);
    • Додаткові співкерівники від НАТО або відповідних країн-партнерів НАТО можуть бути включені до пропозицій щодо багаторічних проектів.
  4. Розроблятися та впроваджуватися співдиректорами, які працюють в урядових, академічних або інших неприбуткових установах. Прибуткові приватні компанії не мають права на фінансування SPS;
  5. Містити реалістичні плани та бюджети;
  6. Розроблятися та управлятися відповідно до правил і положень, викладених у посібниках з SPS, доступних на веб-сайті SPS за наступним посиланням: https://www.nato.int/cps/en/natohq/88007.htm .

ПОДАЧА ЗАЯВКИ

Для ознайомлення з інформацією, необхідною для подання повної заявки, потенційні заявники можуть знайти шаблони аплікаційних форм для кожного грантового механізму SPS на веб-сайті SPS під заголовком “Managing SPS grants”. 

Однак заявки повинні бути підготовлені та подані через грантову платформу SPS (https://natosps.grantplatform.com/). Заявки, подані в будь-якому іншому форматі або засобами (наприклад, електронною поштою), не будуть прийняті до розгляду.

Тому зацікавлені заявники повинні:

  1. Зареєструвати обліковий запис на грантовій платформі SPS.
  2. Знайти доступні можливості на домашній сторінці грантової платформи SPS.

Натиснути на кнопку “Почати заявку” “Start application”, щоб отримати доступ до аплікаційної форми, вибрати грантовий механізм, який їх цікавить, і подати свою пропозицію.

Усі документи, необхідні для подання повної заявки, доступні через аплікаційну форму на грантовій платформі SPS. Їх також можна завантажити на веб-сайті SPS під заголовком “Managing SPS grants”. 

Усі запитання щодо подання заявки слід надсилати на електронну адресу sps.info@hq.nato.int. Програма SPS поінформує всіх заявників про результати оцінки їхніх заявок у встановленому порядку, незалежно від результату.

Детальніше – за посиланням www.nato.int/science.