Конкурс проєктних заявок програми НАТО “Наука заради миру і безпеки” 2025-1
Оголошено конкурс проєктних заявок програми НАТО Science for Peace and Security (SPS) 2025-1, яка дає можливість науковцям, експертам і посадовим особам з країн-членів і партнерів НАТО працювати разом над вирішенням нових викликів безпеці і їх наслідків, підтримуючи діяльність у вигляді чотирьох встановлених грантових механізмів, а саме:
1.Багаторічні науково-дослідні проекти (MYP)
2. Заходи у наступних форматах:
- Семінари з перспективних досліджень (ARW)
- Курси підвищення кваліфікації (КПК)
- Заклади вищої освіти (ЗВО)
У цьому конкурсі приймаються пропозиції на багаторічні проєкти та заходи, що відповідають ключовим пріоритетам Програми SPS, оновленим у 2024 році:
- Environment, Climate Change and Security
- Energy Security
- Innovation and Emerging Disruptive Technologies (EDTs)
- Counter-terrorism
- Chemical, Biological, Radiological, and Nuclear (CBRN) and Explosive Hazards Management
- Defence against Hybrid Threats
- Resilience
- Critical Underwater Infrastructure
- Cyber Defence
- Assessing and addressing threats posed by the Russian Federation
- Strategic Foresight
- Human and Social Aspects of Security
Пропозиції для багаторічних проєктів мають зосереджуватися на дослідженні та розробці інноваційних рішень з демонстраційними зразками. Вони повинні демонструвати довгостроковий підхід та вказувати очікуваний рівень технологічної готовності, а також залучення додаткових партнерів. Пропозиції мають також передбачати демонстрацію досягнутих результатів ключовим зацікавленим сторонам. Якщо діяльність залежить від даних, потрібно мати план використання даних з урахуванням збору, створення нових наборів та їх управління під час і після проєкту.
Дедлайн подачі заявок: 5 січня 2025 року (23:59 за центральноєвропейським часом)
ЗАГАЛЬНІ КРИТЕРІЇ ПРИЙНЯТНОСТІ
Заявки, що подаються до Програми SPS, повинні:
- Cприяти досягненню стратегічних цілей НАТО і мати чіткий зв’язок з безпекою;
- Відповідати принаймні одному з ключових пріоритетів SPS;
- Бути розробленими спільно науковцями або експертами щонайменше з однієї країни-члена НАТО та однієї прийнятної країни-партнера.
- Всі учасники запропонованої діяльності повинні бути громадянами країни-члена НАТО або країни-партнера НАТО;
- Кожен захід повинен включати науковця або експерта, який бере на себе роль керівника проекту від країни НАТО (NPD). Ця особа має бути резидентом і працювати в країні-члені НАТО;
- Кожен захід повинен включати науковця або експерта, який бере на себе роль керівника проекту від країни-партнера (PPD). Ця особа повинна бути резидентом і працювати в прийнятній країні-партнері (див. список нижче);
- Додаткові співкерівники від НАТО або відповідних країн-партнерів НАТО можуть бути включені до пропозицій щодо багаторічних проектів.
- Розроблятися та впроваджуватися співдиректорами, які працюють в урядових, академічних або інших неприбуткових установах. Прибуткові приватні компанії не мають права на фінансування SPS;
- Містити реалістичні плани та бюджети;
- Розроблятися та управлятися відповідно до правил і положень, викладених у посібниках з SPS, доступних на веб-сайті SPS за наступним посиланням: https://www.nato.int/cps/en/natohq/88007.htm .
ПОДАЧА ЗАЯВКИ
Для ознайомлення з інформацією, необхідною для подання повної заявки, потенційні заявники можуть знайти шаблони аплікаційних форм для кожного грантового механізму SPS на веб-сайті SPS під заголовком “Managing SPS grants”.
Однак заявки повинні бути підготовлені та подані через грантову платформу SPS (https://natosps.grantplatform.com/). Заявки, подані в будь-якому іншому форматі або засобами (наприклад, електронною поштою), не будуть прийняті до розгляду.
Тому зацікавлені заявники повинні:
- Зареєструвати обліковий запис на грантовій платформі SPS.
- Знайти доступні можливості на домашній сторінці грантової платформи SPS.
Натиснути на кнопку “Почати заявку” “Start application”, щоб отримати доступ до аплікаційної форми, вибрати грантовий механізм, який їх цікавить, і подати свою пропозицію.
Усі документи, необхідні для подання повної заявки, доступні через аплікаційну форму на грантовій платформі SPS. Їх також можна завантажити на веб-сайті SPS під заголовком “Managing SPS grants”.
Усі запитання щодо подання заявки слід надсилати на електронну адресу sps.info@hq.nato.int. Програма SPS поінформує всіх заявників про результати оцінки їхніх заявок у встановленому порядку, незалежно від результату.
Детальніше – за посиланням www.nato.int/science.