CESAER,  Новини ДМС,  Рейтинги

EHESO, EngiRank та інше розглядалися на зустрічі Task Force Group Benchmark асоціації CESAER

Делегація Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського взяла участь в он-лайн зустрічі Task Force Group Benchmark (взаємодія зі світовими рейтингами університетів) асоціації CESAER 5 лютого.

Порядок денний зустрічі охоплював кілька ключових питань:

Пітер Елспасс (Peter Elspass), керівник відділу університетського розвитку управління в Ганноверському університеті імені Лейбніца, представив оновлену інформацію про платформу моніторингу Європейського сектору вищої освіти (EHESO). Його презентація ґрунтувалася на висновках конференції щодо запуску оціночної панелі Європейського сектору вищої освіти, яка відбулася в Брюсселі 30 січня 2024 року. Ініціатива має на меті зменшити навантаження на збір даних, забезпечуючи при цьому всебічну, надійну інформацію за допомогою анкетування. Однак деякі заклади все ще вагаються, чи варто інвестувати час та зусилля в це «величезне» анкетування.

Туко Нарі (Touko Narhi), радник з питань моніторингу та вищої освіти, надав коротку інформацію про проєкт «Університети 4-го покоління» (4GU), що реалізується у співпраці з видавничою компанією Elsevier. Він зазначив, що 6 лютого відбувся захід, присвячений запуску 4GU, і незабаром буде розпочато роботу публічного веб-сайту, на якому будуть представлені логотипи університетів 4GU. Варто також зазначити, що сертифікація є безкоштовною, але за більш детальний порівняльний аналіз за допомогою платформи 4GU буде стягуватися плата.

Кейт Джек (Kate Jack) з Університету Стратклайда зробила презентацію про внутрішні панелі моніторингу рейтингів у своєму університеті. Після цього відбулася дискусія про подібні аналітичні панелі в університетах-членах асоціації. Зокрема, таблиця рейтингів UK League Table Focus включає національне опитування студентів, що кожного року проводиться у всій Великій Британії, цільовою аудиторією якого є студенти випускних курсів.

Йохан Блаус (Johan Blaus) з Королівського технологічного інституту KTH у Стокгольмі та Морріс Вільярроель (Morris Villarroel) з Політехнічного університету Мадрида розповіли про роботу, проведену з додатком LinkedIn Talent Insights (LTI) різними партнерами, що пов’язана з інституційними рейтингами за останні місяці, з метою створення дискусійної групи для перевірки корисності цього додатку. LinkedIn Talent Insights – це додаток до платформи соціальних мереж LinkedIn, який надає користувачам актуальну інформацію з найбільшої в світі мережі професіоналів, що налічує мільярд членів і 16 мільйонів вакансій, серед інших джерел даних. Інформація надається в режимі реального часу, включаючи відомості про посади випускників у компаніях та партнерства з іншими університетами та компаніями. Під час своєї презентації Йохан Блаус зазначив, що КТН вивчає корисні властивості та потенційні можливості даних LTI для посилення аналітичної роботи та доповнення різноманітних форм опитувань.

Бірте Хорнеманн (Birte Hornemann) з Ольборзького університету в Данії коротко представила методологію рейтингу EngiRank та результати, отримані членами CESAER. За її словами, з 59 університетів-членів CESAER 44 увійшли до рейтингу EngiRank. CESAER має 16 університетів у топ-20, причому Делфтський технологічний університет посів друге місце (кращий результат). Розроблений у партнерстві з видавництвом Elsevier, EngiRank є інструментом для порівняння якості інженерних та технологічних програм, які викладаються в університетах усіх 27 країн ЄС, а також Норвегії та Швейцарії.

Туко Нарі також представив оновлену інформацію про наступні кроки у розробці Робочого плану на 2026-2027 роки та процес спільного планування. З початку квітня до 23 травня всіх представників університетів-членів CESAER буде запрошено подати свої пропозиції та інформацію. Крім того, він зробив стислий огляд переходу на платформу Teams, де можна отримати доступ до документів асоціації та обмінюватися ними.

У заключній частині зустрічі було підтверджено майбутні заходи, включаючи онлайн-зустріч Task Force Group Benchmark, заплановану на 3 червня 2025 року, та шосту особисту зустріч цільової групи Benchmark 2024-2025, яка відбудеться в Політехнічному університеті Бухареста 11-12 вересня 2025 року.