
Делегація КПІ ім. Ігоря Сікорського відвідала чайну церемонію в резиденції посла Японії
Делегація КПІ ім. Ігоря Сікорського, до складу якої увійшли ректор Анатолій Мельниченко, директор Українсько-Японського центру Катерина Луговська та проректор з міжнародних відносин Андрій Шишолін, нещодавно відвідала резиденцію посла Японії в Україні, де взяла участь у традиційній японській чайній церемонії.
Це було більше, ніж культурний захід. Це був час внутрішнього спокою та умиротворення, коли кожен жест і кожна пауза набували особливого значення. Заснована на принципах дзен-буддизму та повазі до прекрасного в повсякденному житті, чайна церемонія є чимось більшим, ніж просто чаювання. Вона символізує Шлях (道 – Dō): шлях гармонії, глибокого самоусвідомлення, концентрації, поваги та спокою.
У цей складний для України час такий досвід має надзвичайно глибоке значення. Японська історія є вражаючим прикладом – маленька острівна держава, яка колись твердо протистояла імперській могутності. Російсько-японська війна (1904–1905) є вічним уроком стійкості, дисципліни та стратегічного передбачення, коли японська армія змусила Російську імперію відмовитися від експансіоністської політики в Східній Азії, ставши першою азіатською державою в новітній історії, яка перемогла імперію.
Особлива подяка Японії за підтримку – у гуманітарних зусиллях, освіті, технологіях. Непомітна, але потужна і далекосяжна. Як і сама церемонія.


You May Also Like

Опубліковано новий збірник «Functional Magnetic and Spintronic Nanomaterials» у видавництві Springer
09.10.2024
Співпраця КПІ з Афганістаном
12.03.2021