Програма НАТО “Наука заради миру та безпеки”
Дедлайн: 31 травня 2022 року
Наразі оголошено набір заявок на багаторічні наукові проєкти за програмою НАТО “Наука заради миру та безпеки”.
Якою є мета програми? – Програма спрямована на посилення розвитку цивільної науки та технологій з метою вирішення проблем в сфері безпеки та мінімізації їхнього впливу на міжнародну безпеку. Програма надає фінансову підтримку та експертну консультативну допомогу для проєктів, які відповідають стратегічним цілям НАТО. Участь в програмі дозволяє експертам та науковцям працювати над розробкою інноваційних рішень проблем сьогодення в сфері безпеки, а також створювати ефективні партнерства між країнами-НАТО та країнами-партнерами.
Які проєкти можуть отримати фінансування в межах програми? – Проєктні заявки повинні відповідати принаймні одному з ключових пріоритетів програми:
- сприяння розвитку взаємовигідної співпраці з питань, які становлять спільний інтерес, зокрема вирішення проблем в сфері безпеки (боротьба з тероризмом, енергетична безпека, кібербезпека, захист від хімічної, біологічної, радіаційної та ядерної загрози, екологічна безпека);
- посилення підтримки операцій та місій НАТО (надання підтримки цивільним, забезпечення доступу до інформації, культурні та соціальні аспекти воєнних операцій та місій, зміцнення співпраці з міжнародними суб’єктами);
- підвищення рівня обізнаності про ситуацію в сфері безпеки, в тому числі раннє попередження, спрямоване на запобігання кризовим ситуаціям (передові технології, пов’язані з безпекою, прикордонна та портова безпека, виявлення та знешкодження мін та нерозірваних боєприпасів, гуманітарні та соціальні аспекти безпеки, пов’язані зі стратегічні цілями НАТО).
В проєктній заявці допускається різних технологій та дисциплін (наприклад, поєднання інженерії, біотехнологій, природничих наук, інформатики, суспільних наук тощо).
Особливо вітаються проєктні заявки, які відповідаються чотирьом найбільш актуальним темам для НАТО:
- передові технології, пов’язані з безпекою: квантові технології (квантове зондування, квантові комунікації, допоміжні механізми для кванових технологій, постквантова криптографія), автономні системи, штучний інтелект (машинне бачення та розпізнавання зображень, виявлення аномалій, взаємодія людей та машин, розробка та використання штучного інтелекту: в енергоменеджменті, при розробці систем екологічної безпеки та раннього попередження, для боротьби зі змінами клімату, для боротьби з дезінформацією), технології даних (інформація та аналіз даних, безпечна реєстрація та обмін даними, моделями, алгоритмами, моніторинг якості даних), біотехнології та розширення людських можливостей (медичні біотехнології, безпечне застосування біотехнологій);
- зміна клімату та безпека (оцінка поточних та майбутніх ризиків, пов’язаних зі змінами клімату, моделювання сценарію зміни клімату, використання інноваційних та низьковуглецевих екотехнологій, наслідки коливань рівня солоності морських вод, кислотності та температури, вплив кліматичних змін на транскордонну безпеку, стратегічне та критичне управління ресурсами , взаємозв’язок між тероризмом та змінами клімату, використання інноваційних сталих енергосистем, використання водневих паливних елементів);
- захист від хімічної, біологічної, радіаційної та ядерної загрози;
- стійкість (Новітні рішення для забезпечення стійкості до техногенних та природніх катастроф, готовність до біологічних загроз та стратегії відновлення від пандемій, стійкість критичної інфраструктури, слабкі сторони функціонування мереж постачання, стійкість громадян).
Хто може взяти участь в програмі? – Заявки мають подавати проєктні команди, у складі яких є представники академічних (або інших некомерційних) установ з принаймні однієї країни НАТО (Албанія, Бельгія, Болгарія, Канада, Хорватія, Чехія, Данія, Естонія, Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Ісландія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Чорногорія, Нідерланди, Республіка Північна Македонія, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Іспанія, Туреччина, Великобританія, США) і принаймні однієї партнерської країни (зокрема, України).
Тривалість проєкту: 24-36 місяців.
Бюджет проєкту: 150-350 000 євро. Якщо Ваш проєкт потребує більших обсягів фінансування, необхідно надіслати на електронну адресу sps.info@hq.nato.int короткий опис Вашого проєкту з орієнтовним бюджетом (обсягом до 1 сторінки), щоб оцінити доцільність такого проєкту до подачі проєктної заявки.
Як взяти участь у програмі? – Для участі в програмі необхідно заповнити за шаблоном проєктну заявку у форматі Word та детальний бюджет проєкту у форматі Excel, і надіслати їх на електронну адресу sps.applications@hq.nato.int. До подачі заявки слід заповнити коротку анкету про проєкт (заповнену за шаблоном).
Проєктна заявка повинна відповідати стратегічним цілям НАТО та мати безпосередній зв’язок з проблемами безпеки; стосуватися як мінімум одного ключового пріоритету НАТО та відповідати правилам, окресленим в керівництві до програми.
Шаблони проєктної заявки, анкети, а також керівництво до програми можна завантажити за посиланням.
Яким є дедлайн для подачі заявок? – Заявки на участь в програмі приймаються до 31-го травня 2022 року (до 00:59 за київським часом).
Де можна знайти більше деталей про програму? – Щоб детальніше ознайомитися з програмою та умовами участі, будь ласка, перейдіть з посиланнями:
- Сайт НАТО;
- Оголошення про конкурс багаторічних наукових проєктів.