Приєднання до проєктів Hop On Facility
Шановні колеги!
Інформуємо про відкриття конкурсу програми «Горизонт Європа» за темою “Hop On Facility” («Приєднання до проєктів»).
Програма має на меті допомогти вченим країн (в т.ч. і України), які поки не мають великих обсягів фінансування за рахунок проектів європейських програм, посилити позиції в цій сфері.
В межах конкурсу вчені КПІ можуть долучитися до виконання (до участі) дослідницько-інноваційних проектів, які підтримані Європейською Комісією та вже фінансуються.
Дедлайни: 20 квітня та 10 листопада 2022 року.
Найбільш високі шанси отримати фінансування своїх проектних пропозицій через участь в даному конкурсі (з дедлайном 20 квітня) мають ті вчені КПІ, які вже накопичили досвід підготовки проектів і участі з цими проектами в міжнародних конкурсах.
Нижче наведено детальну інформацію з покроковою інструкцією для участі в конкурсі «Hop On Facility», форму проєктної заявки для заповнення, а також переклад умов конкурсу українською.
Детальна інформація
про конкурс програми «Горизонт Європа» Hop On Facility («Приєднання до проєктів») і покрокова інструкція для участі в ньому для науковців КПІ ім. Ігоря Сікорського
- В чому полягає ідея конкурсу?
В межах конкурсу Hop On Facility до виконання чинних дослідницько-інноваційних проєктів, на які вже було виділено фінансування з бюджету програми «Горизонт Європа», можуть долучатися додаткові партнерські організації (не більше однієї нової організації на проєкт).
- Яким є дедлайн подання пропозицій?
Для подання пропозицій на участь в конкурсі Hop On Facility в 2022 році встановлені два дедлайни: 20 квітня і 10 листопада 2022 р. (до 18:00 за київським часом)
- Хто може взяти участь в конкурсі?
Взяти участь в конкурсі Hop On Facility можуть консорціуми, які вже виконують дослідницько-інноваційні проєкти в межах окреслених напрямів програми «Горизонт Європа», та їхні потенційні нові партнери. Ними можуть бути юридичні особи (в тому числі, університети), що зареєстровані в одній із країн чи територій з категорії т.зв. Widening countries. Цим терміном позначаються країни і території Європи, які мають низькі показники участі в рамкових програмах ЄС, і потребують підтримки з боку інших європейських країн для нарощування свого дослідницько-інноваційного потенціалу.
- Які країни та території входять в категорію Widening countries?
Україна входить до числа Widening countries, тому українські університети та інші організації можуть брати участь в конкурсі Hop On Facility. Крім України, категорія Widening countries включає такі країни та території:
- Серед країн ЄС: Болгарія, Греція, Естонія, Кіпр, Латвія, Литва, Мальта, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Хорватія, Чехія.
- Серед країн з-поза ЄС: Албанія, Боснія і Герцеговина, Вірменія, Грузія, Косово, Марокко, Молдова, Північна Македонія, Сербія, Туніс, Туреччина, Фарерські острови, Чорногорія.
- Серед віддалених регіонів країн-членів ЄС: Азорські острови та острів Мадейра (Португалія); Канарські острови (Іспанія); Французька Гвіана, Гваделупа, Мартиніка, Реюньйон, Майотта і Сен-Мартен (Франція).
- До яких проєктів можуть долучатися нові партнери?
Організація-учасниця конкурсу Hop On Facility може долучитися до чинного проєкту програми «Горизонт Європа» за умови, що:
- цей проєкт відноситься до типу RIA («дослідницько-інноваційні дії»);
- цей проєкт отримав фінансування в межах одного з конкурсів Другого ключового напряму програми «Глобальні виклики та європейська індустріальна конкурентоздатність» (Pillar II ‘Global Challenges and European Industrial Competitiveness’), а також конкурсів EIC Pathfinder Open та EIC Pathfinder Challenges. Актуальний список чинних проєктів, які були профінансовані в межах вказаних конкурсів, розміщений за посиланням:
https://ec.europa.eu/info/funding-tenders/opportunities/portal/screen/opportunities/horizon/hop-on
- всі члени консорціуму, що виконує проєкт, нададуть згоду на прийняття до складу консорціуму нової партнерської організації;
- консорціум, який виконує проєкт, ще не має в своєму складі партнерських організацій, що зареєстровані у країнах чи територіях з категорії Widening countries (див. перелік вище).
- Хто має готувати текст проєктної пропозиції і подавати її на розгляд ЄК?
Текст проєктної пропозиції для участі в конкурсі Hop On Facility готує організація, яка бажає долучитися до чинного проєкту, спільно з представниками чинного проєктного консорціуму. Натомість подати цю пропозицію на розгляд Європейської комісії в складі пакету конкурсних документів має координатор чинного проєкту, до якого бажає долучитися нова організація. Як і в інших конкурсах програми «Горизонт Європа», документи повинні бути подані через портал ЄК в цифровому форматі.
- Що входить до пакету конкурсних документів?
- Проєктна пропозиція для конкурсу Hop On Facility, яка заповнюється відповідно до визначеного шаблону;
- Документи за чинним проєктом, до якого бажає долучитися новий учасник: Грантова угода, проєктна пропозиція та бюджетна таблиця.
- З яких частин складається проєктна пропозиція для конкурсу Hop On Facility?
Проєктна пропозиція складається з двох частин: А (адміністративної) та В (технічної).
Частина А, яка містить загальні дані про проєкт та консорціум, що його виконує, автоматично генерується на порталі ЄК. Координатор чинного проєкту та потенційний новий учасник мають доповнити Частину А необхідною інформацією у відповідності до інструкцій, згенерованих системою.
Частина В заповнюється відповідно до шаблону, який можна завантажити зі сторінки конкурсу на порталі ЄК. Обсяг цього документу не може перевищувати 8 сторінок. Частина В повинна містити таку інформацію:
- Внесок нового партнера в чинний проєкт з погляду наукової досконалості (зокрема – з погляду цілей проєкту, його методології, міждисциплінарного виміру проєкту тощо);
- Внесок нового партнера в чинний проєкт з погляду потенційного позитивного впливу проєкту (зокрема – з погляду середньо- та довгострокових результатів проєкту на інституційному рівні, рівні консорціуму та на системному рівні; з погляду комунікації, поширення та використання результатів проєкту; з погляду управління інтелектуальною власністю в межах проєкту тощо);
- Внесок нового партнера в чинний проєкт з погляду якості виконання проєкту (зокрема – опис нового робочого пакету або окремих завдань в межах наявних робочих пакетів, за реалізацію яких відповідатиме новий партнер; опис та обгрунтування бюджетних ресурсів, яких потребуватиме новий партнер; профіль нового партнера з поясненням ролі, яку він відіграватиме в чинному проєкті тощо).
- Які проєктні пропозиції матимуть пріоритет в межах конкурсу?
При оцінюванні проєктних пропозицій в межах конкурсу Hop On Facility особливий пріоритет матимуть пропозиції, які є релевантними з огляду на досягнення цілей ЄС щодо «цифрового» та/або «зеленого» переходу європейської економіки. Проте в умовах конкурсу немає формальних обмежень ані щодо тематики чинних проєктів, до яких доєднуються нові партнери, ані щодо змісту проєктних дій, які нові партнери планують виконати в межах чинного проєкту.
- Яким є бюджет конкурсу?
Загальний бюджет конкурсу Hop On Facility становить 40 млн. Євро. В 2022 році в межах конкурсу будуть підтримані 80 проєктів. Бюджет одного проєкту може становити від 200 до 500 тис. Євро. При цьому не менше, ніж 90% цих коштів повинен отримати новий партнер, що долучився до консорціуму; і, відповідно, не більше, ніж 10% цих коштів може отримати координатор консорціуму.
- Якими є переваги участі в конкурсі для чинних консорціумів?
- залучення додаткової експертизи для досягнення цілей проєкту;
- розширення комплексу проєктних завдань і, відповідно, підвищення цінності результатів проєкту;
- географічний розвиток партнерських мереж учасників чинного консорціуму;
- можливість збільшення бюджету, який отримає координатор чинного проєкту, на суму в розмірі до 10% від додаткового бюджету проєкту (тобто на суму до 20-50 тис. Євро).
- Якими є переваги участі в конкурсі для нових партнерських організацій?
- нарощування дослідницько-інноваційного потенціалу організації шляхом участі в міжнародному проєкті;
- набуття членами проєктної команди цінного досвіду, знань та навичок;
- розширення партнерської мережі організації;
- отримання гранту на реалізацію проєкту в розмірі від 200 до 500 тис. Євро (мінус до 10% від цього гранту, які можуть піти на додаткові витрати координатора).
- Які кроки має виконати проєктна команда КПІ, щоб взяти участь в конкурсі?
- Ознайомтеся з актуальним списком чинних дослідницько-інноваційних проєктів, які відповідають вимогам конкурсу, за посиланням
https://ec.europa.eu/info/funding-tenders/opportunities/portal/screen/opportunities/horizon/hop-on.
- Оберіть за назвою проєкт (або кілька проєктів), який тематично відповідає науковим зацікавленням вашої проєктної команди.
- Клікніть назву проєкту, який вас зацікавив, та уважно ознайомтеся з інформацією про нього. На сторінках чинних проєктів на порталі ЄК розміщується така інформація: скорочена та повна навза проєкту; код конкурсу, в межах якого був профінансований проєкт; короткий опис проєкту; проєктні заходи, що вже відбулися в межах проєкту (якщо є); ключові слова, за якими можна знайти проєкт; координатор і учасники проєктного консорціуму.
- Переконайтеся, що серед членів консорціуму ще немає організацій, які зареєстровані в країнах або на територіях з категорії Widening countries (див. перелік вище). Якщо такі організації вже входять до складу консорціуму, то за умовами конкурсу партнери з України та інших Widening countries не можуть долучитися до цього проєкту.
- Крім порталу ЄК, варто також пошукати додаткову інформацію про чинний проєкт та його виконавців на інших ресурсах Інтернету. Наприклад, щоб скласти більш повне враження про проєкт та пов’язані з ним наукові дослідження, спробуйте ввести його назву та/або назви організацій-учасників консорціуму в пошукову систему Google.
- Спробуйте оцінити, наскільки високою є вірогідність долучення вашої проєктної команди до проєктного консорціуму. Зокрема, рекомендуємо звернути увагу на такі чинники: чи мають члени вашої проєктної команди знання, досвід та вміння, які можуть бути релевантними для цього проєкту; чи пов’язана ваша експертиза з досягненням цілей «цифрового» та/або «зеленого» переходу європейської економіки; чи можете ви зробити внесок у проєкт на підставі міждисциплінарного підходу; чи входять до складу чинного проєктного консорціуму університети або інші організації, які вже мають досвід співпраці з КПІ ім. Ігоря Сікорського.
- Якщо ви оцінили вірогідність долучення своєї проєктної команди до обраного проєкту як достатньо високу, підготуйте 1-2 сторінкове звернення до координатора відповідного консорціуму (англійською мовою). У зверненні коротко представте профіль своєї команди (зокрема – релевантну наукову експертизу та досвід участі в дослідницьких та інноваційних проєктах, якщо ви його маєте); висловте та обгрунтуйте свою зацікавленість долученням до чинного проєкту в межах конкурсу Hop On Facility; опишіть, який внесок ваша команда може зробити у чинний проєкт (при цьому можна керуватися пунктами шаблону проєктної заявки, що описаний вище); запропонуйте координатору співпрацю в межах конкурсу Hop On Facility.
- Надішліть текст свого звернення на адресу Відділу координації міжнародної проєктної діяльності (s.shukayev@kpi.ua). В темі повідомлення вкажіть «Конкурс Hop On Facility», а в самому повідомленні обов’язково дайте посилання на сторінку чинного проєкту, до якого бажаєте долучитися, і вкажіть ім’я, посаду та адресу електронної пошти контактної особи з боку вашої проєктної команди. Після перевірки та узгодження з вами тексту звернення, співробітники Відділу надішлють його координатору відповідного проєкту через портал ЄК.
- Якщо координатор позитивно відповість на ваше звернення і погодиться співпрацювати з вами в межах конкурсу, ви зможете приступити до підготовки 8-сторінкової проєктної пропозиції. Для цього координатор консорціуму має надати вам доступ до документів чинного проєкту і узгодити з вами всі деталі вашої майбутньої ролі в ньому.
- Пам’ятайте, що перший дедлайн конкурсу Hop On Facility спливає 20 квітня 2022 року, тому треба діяти максимально оперативно.
- Де знайти детальнішу інформацію про конкурс?
- на сторінці конкурсу на порталі ЄК: https://ec.europa.eu/info/funding-tenders/opportunities/portal/screen/opportunities/topic-details/horizon-widera-2022-access-07-01;
- у відповідній Робочій програмі «Горизонт Європа» (див. стор. 42-45): https://ec.europa.eu/info/funding-tenders/opportunities/docs/2021-2027/horizon/wp-call/2021-2022/wp-11-widening-participation-and-strengthening-the-european-research-area_horizon-2021-2022_en.pdf;
- в українськомовному описі умов конкурсу, який підготували співробітники Відділу координації міжнародної проєктної діяльності.
Приєднання до проєктів Hop On Facility
Дедлайн: 20 квітня та 10 листопада 2022 |
- Тип проєктних дій: RIA (Research and Innovation Actions / Дослідницькоінноваційні дії). Ø Ідентифікаційний код конкурсу на порталі Європейської комісії:
HORIZON-WIDERA-2022-ACCESS-07-01
- Цільовий підрозділ / Destination: «Покращений доступ до передових досліджень» / Improved access to excellence
- Хто є організатором програми? – Конкурс фінансується Європейською комісією і проводиться в межах блоку нової рамкової дослідницько-інноваційної програми ЄС «Горизонт Європа» (блок «Розширення участі та зміцнення європейського дослідницького простору» / Widening participation and strengthening the European Research Area).
- Яке завдання ставить перед собою організатор конкурсу? – Конкурс передбачає залучення установ з країн, які мають низький або середній рівень інноваційного розвитку. Проєкти повинні бути спрямовані на досягнення наступних результатів:
- на системному рівні: сприяння розвитку інноваційного потенціалу, підвищення обміну знаннями, а також розширення можливостей участі країн, що розвиваються, в науково-дослідних проєктах;
- на організаційному рівні: розширення доступу учасників з країн, що розвиваються, до інноваційних дослідницьких проєктів, покращення рівня проведення передових наукових досліджень в цих країнах та формування високопрофесійного кадрового потенціалу;
- на рівні бенефіціарів: формування нових компетентностей та навичок для роботи в транснаціональних проєктах, зокрема для управління проєктами, поширення та використання результатів проєктів.
- Які проєкти можуть отримати фінансування в межах конкурсу? – Очікується, що проєкти за цим напрямом сприятимуть підвищенню наукового та інноваційного потенціалу для всіх суб’єктів дослідницько-інноваційної системи країн, що розвиваються; появі структурних змін, результатом яких стануть модернізовані та конкурентоспроможні дослідницько-інноваційні системи; зупинці процесу “відтоку мізків” в науковій сфері; активізації використання національних та європейських ресурсів для стратегічних інвестицій; посиленню взаємодії між представниками бізнесу та науки; зміцненню ролі сектору вищої освіти в дослідницько-інноваційній системі, а також покращенню функціонування НКП.
- Хто може взяти участь в програмі? – Конкурс передбачає залучення додаткового учасника з установи з країни, яка має низький або середній рівень інноваційного розвитку, до консорціуму в складі щонайменше 3 юридичних осіб (наукові інститути, університети, МСП, стартапи тощо), серед яких одна установа має бути зареєстрована в країні-члені ЄС, а решта — в країнах-членах ЄС або країнах, асоційованих до програми “Горизонт Європа”, з метою виконання дослідницько-інноваційних проєктів, які вже були підтримані та профінансовані Європейською комісією в межах конкурсів другого блоку програми “Горизонт Європа” та конкурсів від Європейської ради інновацій (EIC pathfinder). Залучення додаткового учасника може відбутися виключно за згоди всіх членів консорціуму.
- Яка підтримка буде надана переможцям? – Проєктним пропозиціям, які переможуть у конкурсі, буде надано грантове фінансування у розмірі 200-500 000 тис. євро. В межах конкурсу буде підтримано 80 проєктів. Збільшення бюджету повинне відбуватися на користь нового партнера (виняток складає збільшення фінансування для координатора консорціуму у розмірі 10%).
- Як взяти участь у конкурсі? – Заявки на участь у конкурсі приймаються виключно електронним шляхом через портал Європейської комісії Funding & Tenders Portal (посилання на сторінку конкурсу). Заявку подає організаціякоординатор консорціуму. Заявка складається з двох частин:
- частина А, адміністративна — заповнюється в онлайн-режимі і містить інформацію про членів консорціуму, загальний бюджет проєкту та питання, які стосуються теми проєкту;
- частина В, технічна — містить технічний опис проєкту (зразок шаблону можна завантажити за посиланням, дійсний шаблон буде доступний для завантаження після логування на порталі. Його слід заповнити та розмістити на порталі у форматі PDF). Загальний обсяг цієї частини не повинен перевищувати 45 сторінок.
Проєктні заявки за цим конкурсом повинні демонструвати необхідність залучення додаткового партнера та чіткий робочий пакет для цього партнера. Також проєктна заявка має включати детальний опис профілю нового партнера та його роль в цьому проєкті (цю інформацію слід оформити іншим шрифтом або виділити іншим кольором).
- Яким є кінцевий термін подання заявки? – За явки на уча сть у конкурсі прийматимуться до 20 квітня та 10 листопада 2022 року (до 18:00 за київським часом). Ø Де можна ознайомитися із детальними умовами участі в програмі? – Щоб дізнатися більше інформації про конкурс, будь ласка, перейдіть за поданими нижче посиланнями:
- сторінка конкурсу на порталі Funding & Tender Opportunities Portal;
- робоча програма блоку “Розширення участі та зміцнення європейського дослідницького простору” на 2021-2022 рр. (див. Стор. 42-45).