Інші проектні можливсті,  Новини ДМС

Програма академічних обмінів імені Фулбрайта

Дедлайн: 30 червня 2022 року

Подовжено термін подання документів для участі у наступних програмах:

• Fulbright Graduate Student Program (Навчання в американських університетах на здобуття ступеня магістра);
  • Fulbright Foreign Language Teaching Assistant Program (Стажування з викладання української мови).

Fulbright Graduate Student Program

Навчання в американських університетах на здобуття ступеня магістра

Тип програми: стипендіальна програма для студентів на навчання в американських університетах від одного до двох років на здобуття ступеня магістра.

Хто є організатором програми? – Програму координує Представництво Інституту міжнародної освіти в межах Програми імені Фулбрайта в Україні.

В чому полягає пропозиція? – В межах програми студенти гуманітарних, соціальних, точних, технічних та природничих наук можуть навчатися в закладах вищої освіти США для здобуття ступеня магістра.

Учасники програми отримують:

• оплату навчання в університеті;
  • щомісячну стипендію;
  • медичне страхування;
  • квиток в обидва боки.

Хто може взяти участь в програмі? – Кандидати на участь у програмі повинні відповідати наступним критеріям:

• мати українське громадянство та проживати в Україні на час проведення конкурсу;
  • володіти англійською мовою на рівні достатньому для професійного спілкування в англомовному академічному середовищі;
  • мати щонайменше диплом бакалавра на час призначення стипендії (у серпні 2023 р.);
  • повернутись в Україну на 2 роки після завершення терміну гранту відповідно до вимог візи J-1, яку отримують учасники програм обмінів.

Будь ласка, зверніть увагу, що з огляду на те, що багато студентів та випускників знаходяться зараз не в Україні, Офіс Фулбрайта у 2022 році прийматиме документи від конкурсантів, які продовжують перебувати в Україні, а також тих громадян України, які знаходились в Україні до 24 лютого, але змушені були покинути країну через війну.

Як взяти участь у програмі? – Для участі в програмі необхідно подати до Офісу Фулбрайт пакет документів, до якого входять:

• онлайн-анкета;
  • два рекомендаційні листи;
  • копії всіх документів про вищу освіту, які свідчать про отриману кваліфікацію, ступінь чи звання (дипломи з додатками, сертифікати тощо);
  • портфоліо (для кандидатів з творчих напрямків);
  • обов’язкова додаткова форма: Згода на обробку персональних даних.

Документи на усі цьогорічні конкурси подаються тільки онлайн

У разі виникнення запитань Ви можете звертатися за наступними електронними адресами:  ibarysh@iie.org;  student.ukraine@iie.orgoffice.ukraine@iie.org. В темі листа потрібно обов’язково зазначити назву програми.

Дедлайн конкурсу: повний пакет документів необхідно подати до кінця доби 30 червня 2022 року, до 24:00 (за українським часом).

Детальніша інформація розміщена за посиланням. Також рекомендуємо Вам ознайомитися з Інструкцією до заповнення анкети.

Fulbright Foreign Language Teaching Assistant Program

Стажування з викладання української мови

Тип програми: стипендіальна програма стажування з викладання української мови в університетах/коледжах США тривалістю дев’ять місяців для викладачів-початківців та молодих фахівців віком до 30 років, які спеціалізуються з лінгвістики, української літератури, перекладацьких студій, комунікацій, журналістики, американських студій, викладання англійської мови.

В чому полягає пропозиція? – Коло обов’язків учасників Програми включає викладання та асистенцію у викладанні української мови – 20 годин на тиждень; студіювання у кожному семестрі мінімум двох дисциплін, одна з яких американістика; позауніверситетське спілкування із членами громади: організація й проведення культурно-освітніх подій, зустрічей, мовних клубів тощо.

Після першого семестру стипендіати з країн-учасниць Програми – орієнтовно 400 осіб – зустрінуться на об’єднавчій конференції, аби поділитися своїми напрацюваннями й обговорити успішні викладацькі практики.

Програма розпочинається у серпні з обов’язкової тижневої ознайомчої сесії та триває 9 місяців; не передбачає отримання ступеня після її завершення.

Учасники Програми отримують:

• щомісячну стипендію;
  • медичне страхування;
  • квиток в обидва боки.

• мати щонайменше диплом бакалавра на час призначення стипендії – липень 2023 року;
  • на високому рівні знати англійську мову;
  • повернутись в Україну на 2 роки після завершення терміну гранту відповідно до вимог візи J-1, яку отримують учасники програм обмінів;
  • закордонний паспорт, дійсний до 31 грудня 2025 року.

Будь ласка, зверніть увагу, що з огляду на те, що багато потенційних кандидатів знаходяться зараз не в Україні, Офіс Фулбрайта у 2022 році прийматиме документи від конкурсантів, які продовжують перебувати в Україні, а також тих громадян України, які знаходились в Україні до 24 лютого, але змушені були покинути країну через війну.

• онлайн-анкета;
  • три рекомендаційні листи;
  • копії наявних академічних документів: дипломи про вищу освіту й додатки до них; дипломи про присудження наукового ступеня;
  • обов’язкова додаткова форма: Згода на обробку персональних даних;
  • результати складання іспитів TOEFL або IELTS (за наявності).

Документи на усі цьогорічні конкурси подаються тільки онлайн

У разі виникнення запитань Ви можете звертатися за наступною електронною адресою: office.ukraine@iie.org. В темі листа потрібно обов’язково зазначити назву програми.

Дедлайн конкурсу: повний пакет документів необхідно подати до 30 червня 2022 року, до 24:00 (за українським часом).

Детальніше за посиланням. Також рекомендуємо Вам уважно ознайомитися з Інструкцією до заповнення анкети.