Еразмус+

Віртуальні обміни в галузі вищої освіти і роботи з молоддю (Еразмус+)

Реченець: 20 вересня 2022 року (до 18:00 за київським часом)

Тип конкурсу: конкурс освітніх проєктів.

Ідентифікаційний код конкурсу на порталі Європейської комісії: ERASMUS-EDU-2022-VIRT-EXCH-NDICI

Організатор конкурсу: Європейське виконавче агентство з питань освіти та культури (EACEA). Конкурс реалізується в межах програми ЄС «Еразмус+».

Мета конкурсу: активізація міжнародного співробітництва між «програмними» та «партнерськими» країнами «Еразмус+» із використанням цифрових технологій в умовах обмеженої фізичної мобільності, що склалися внаслідок пандемії COVID-19.

Конкурс спрямований на досягнення наступних цілей:

• сприяння розвитку міжкультурного діалогу між «програмними» та «партнерськими» країнами «Еразмус+» і підвищення рівня толерантності в суспільстві шляхом заохочення міжособового спілкування у форматі онлайн із застосуванням цифрових технологій, що орієнтовані на молодь;
  • сприяння популяризації різних видів віртуальних обмінів як доповнення до фізичної мобільності в межах програми «Еразмус+», що дозволить більшій кількості молодих людей скористатися можливістю отримати досвід міжкультурної і міжнародної співпраці;
  • розвиток у молоді навичок критичного мислення і медіаграмотності, зокрема – в сфері користування Інтернетом та соціальними мережами, з метою боротьби з проявами дискримінації, індоктринації, поляризації та радикалізації, яка веде до насильницького екстремізму;
  • розвиток у студентів, молодих людей і спеціалістів по роботі з молоддю цифрових навичок і навичок міжособового спілкування, зокрема – сприяння практичному опануванню ними іноземних мов і розвиток вміння працювати в команді, з метою розширення можливостей працевлаштування;
  • сприяння формуванню у молоді в процесі освіти основ соціальної відповідальності, а також сприяння усвідомленню молоддю спільних цінностей: свободи, толерантності і недопущення дискримінації;
  • зміцнення «молодіжного» виміру в сфері відносин між країнами ЄС та країнами, що є партнерами програми «Еразмус+».

В межах конкурсу підтримка освітніх і молодіжних ініціатив здійснюється за принципом «знизу догори». Це означає, що організації-учасниці конкурсу можуть обрати довільну тему для свого проєкту за умови, що ця тема буде пов’язана з віртуальною освітою, а проєкт буде спрямований на досягнення принаймні однієї з цілей, що вказані вище. Проєктна пропозиція має містити переконливий опис очікуваного впливу проєкту у відповідності до згаданих цілей, а також інформацію щодо передбачуваної цінності проєкту для організацій та цільових груп, які братимуть в ньому участь. Крім того, особливу увагу слід приділити гендерним аспектам проєкту – наприклад, якщо проєкт передбачає проведення тренінгів, то при організації цих тренінгів мають бути враховані гендерні чинники тощо.

Проєктні заходи

Робочі плани проєктів можуть включати широкий спектр онлайнових заходів, наприклад:

• в межах молодіжних проєктів – онлайнові дискусії між молодими людьми з молодіжних організацій, що функціонують в різних країнах – можливо, із використанням методів ігрового моделювання;
  • тренінги для спеціалістів по роботі з молоддю, які бажають організувати проєкт віртуального обміну з закордонними колегами;
  • в межах освітніх програм – онлайнові дискусії між студентами закладів вищої освіти, що функціонують в різних країнах;
  • тренінги для викладачів та інших співробітників ЗВО, які бажають організувати проєкт віртуального обміну з закордонними колегами;
  • інтерактивні відкриті навчальні курси у форматі онлайн із використанням традиційних освітніх матеріалів (відеолекцій, наборів задач тощо) та з особливим акцентом на організацію інтерактивних форумів для заохочення спілкування в малих групах серед студентів, викладачів, молоді та спеціалістів по роботі з молоддю.

Для реалізації проєктних заходів організації, що братимуть участь в проєкті, повинні, за можливості, використовувати вже наявні цифрові інструменти та платформи. Розробка нових інструментів та платформ для цілей окремих проєктів можлива лише у виняткових випадках.

Хто може брати участь у конкурсі? – В конкурсі можуть взяти участь консорціуми в складі щонайменше чотирьох незалежних юридичних осіб, серед яких:

• щонайменше 2 ЗВО або 2 молодіжні організації, що зареєстровані в різних «програмних» країнах «Еразмус+» (Programmecountries: країни-члени ЄС, Північна Македонія, Сербія, Ісландія, Норвегія, Ліхтенштейн, Туреччина). Координатором консорціуму має бути одна з цих організацій;
  • щонайменше 2 ЗВО або 2 молодіжні організації, що зареєстровані в різних «партнерських» країнах «Еразмус+» (Partnercountries) в межах одного із пріоритетних регіонів конкурсу.

Україна входить до  пріоритетного регіону «Країни Східного партнерства» (Eastern Neighbourhood), тому в цьому конкурсі українські організації можуть брати участь лише спільно з організаціями з інших країн цього регіону, а саме Азербайджану, Вірменії, Грузії і Молдови.

Тривалість проєкту: 3 роки.

Фінансування: максимальний обсяг фінансування одного проєкту складає 500 тис. євро. Грант покриває до 95% проєктних витрат.

Як взяти участь у конкурсі? – Заявки на участь в конкурсі приймаються виключно електронним шляхом, через портал Європейської Комісії Funding & Tender Opportunities (посилання на сторінку конкурсу). Заявку подає організація-координатор консорціуму. Заявка складається з двох частин:

• Частина А, адміністративна — заповнюється в онлайн-режимі і містить інформацію про членів консорціуму, загальний бюджет проєкту та питання, що стосуються теми проєкту;
  • Частина В, технічна – містить технічний опис проєкту. Після логування на порталі шаблон цієї форми можна буде завантажити зі сторінки конкурсу, після чого її треба буде заповнити і розмістити на порталі у форматі PDF. Загальний обсяг цієї частини не повинен перевищувати 70 сторінок.

Більш детальну інформацію про умови конкурси Ви можете дізнатися, перейшовши за наступними посиланнями: