Науковці Київської політехніки беруть участь у проєкті на €400 тис. з дослідження боридних матеріалів
08.01.2025/
Турецький університет Kütahya Dumlupınar (DPÜ) отримав свій перший грант за програмою НАТО “Наука заради миру і безпеки” (SPS) для проекту під назвою “Високоентропійні боридні матеріали для пристроїв зберігання енергії”.
Проект, який триватиме 36 місяців з бюджетом 400 тисяч євро, спрямований на дослідження та розробку високоентропійних боридних матеріалів для енергозберігаючих пристроїв у Кютахьї, яка володіє найбільшими у світі запасами бору.
До складу проектної команди входять професори та викладачі з DPÜ, Університету Сабанджи та Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського” — проф. д.т.н Юрій Богомол і доц. к.т.н. Євген Солодкий.
Підтримку проекту також надає Турецька аерокосмічна корпорація (TUSAŞ).
Ректор DPÜ, професор Сулейман Кизилтопрак, зазначив, що дослідження бору є пріоритетним для університету, враховуючи великі запаси цього хімічного елементу в регіоні. Він підкреслив, що проект не лише сприятиме розвитку технологій зберігання енергії, але й підвищить міжнародну репутацію університету.
Реалізація проєкту обіцяє розкрити потенціал боридних матеріалів, закласти підґрунтя для інновацій у сфері зберігання енергії та зміцнити зв’язки між турецькими університетами та КПІ ім. Ігоря Сікорського.