Допомога вченим і аспірантам,  Європейський простір,  Новини ДМС

MSCA4Ukraine – програма для дослідників з України

У рамках MSCA4Ukraine – стипендіальної програми для переміщених дослідників з України, що фінансується ЄС, був організований вебінар, на якому обговорювалися принципи та практики відкритої науки в ЄС, а також те, як відкрита наука може сприяти зміцненню українського сектору вищої освіти та досліджень. Відкрита наука визначається Дослідницьким виконавчим агентством ЄС як «підхід до досліджень, заснований на відкритій спільній роботі, який наголошує на обміні знаннями, результатами та інструментами якомога раніше та ширше». Такий підхід має потенціал для підвищення якості та ефективності досліджень і прискорення розвитку знань та інновацій шляхом обміну результатами, роблячи їх більш придатними для повторного використання та покращуючи їх відтворюваність.

Проведений вебінар надав можливість дослідникам з України дізнатися більше про практики відкритої науки, про те, як публікуватися на видавничій платформі відкритого доступу, розробленій Європейською Комісією, та як відкрита наука може бути використана для сприяння відбудові сектору вищої освіти України.

Зокрема, на вебінарі було розглянуто:

• Огляд відкритої науки в ЄС та путівник платформою Open Research Europe – д-р Вікторія Цукала, спеціаліст з питань політики – Відкрита наука, Європейська комісія. 20231025_MSCA4Ukraine_Open-Science_Presentation 1 і 2
  • Відкриті освітні ресурси з Україною – професор д-р Сьорен Ауер, директор Інформаційного центру науки та технологій ім. Лейбніца TIB, керівник дослідницької групи з науки про дані та цифрових бібліотек Університету Лейбніца в Ганновері; Марґарит Планк, керівник лабораторії нетекстової інформації в TIB; Наталія Бутич, регіональна координаторка у Східній Європі, Міжнародний відділ Університету Лейбніца в Ганновері. 20231025_MSCA4Ukraine_Ope-Science_Presentation 3

Записи даного вебінару Open Science principles and practices- webinar for MSCA4Ukraine fellows & researchers from Ukraine – YouTube та інших заходів доступні на каналі Scholars at Risk Europe.

У програмі MSCA4Ukraine наявна й інша інформація та ресурси для дослідників з України – SAR Europe:

1. Стипендії та заходи підтримки для дослідників з України.
  2. Аналітичні звіти та публікації.
  3. Вебінари та заходи MSCA4Ukraine.
  4. Зовнішні заходи.
  5. Дистанційні стипендії та ресурси, пов’язані з реінтеграцією.
  6. Інша загальна інформація та ресурси.

Щоб отримувати оновлення про програму MSCA4Ukraine, зареєструйтесь за адресою: https://sareurope.eu/msca4ukraine/contact-msca4ukraine/

Вчена Рада КПІ ім. Ігоря Сікорського 01.11.2022р. затвердила Політику відкритої науки. На допомогу науковцям та зацікавленим особам на сайті Науково-технічної бібліотеки ім. Г.І. Денисенка виокремлено сторінку Відкрита наука | Науково-технічна бібліотека ім. Г. І. Денисенка (kpi.ua)